Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Smrodek z wentylacji ;-( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67258)

adamu555 14-04-2009 21:26

Smrodek z wentylacji ;-(
 
Bardzo proszę o Waszą pomoc i o jakąś poradę.
Mam problem ze smrodem wydobywającym się z wentylacji w moim Mondeo MKIII.
Problem zaczął się od momentu gdy wypsikałem cały kokpit jakimś PLAKopodobnym specyfikiem do plastików samochodowych. Wypsikałem także plastiki pod maską i uszczelkę podszybia.
Skończyło się to tak, że zaczęło śmierdzieć z wywietrzników stęchlizną, leciał na przednią szybę tłuszcz z kratki wywiewu i zaczęła parować przednia szyba....MASAKRA ;-(
Wymieniłem już filtr kabinowy na węglowy, kupiłem taki specyfik do odgrzybiania, który się ustawia na 10 minut w samochodzie, z włączoną klimą, ale i to nie pomogło.

Zaobserwowałem, że:
-nie śmierdzi, gdy jest włączona klimatyzacja (na LOW i na HI)
-śmierci na włączonej tylko dmuchawie na niskich temperaturach (zarówno w obiegu zamkniętym jak i otwartym)
-najgorzej śmierdzi przez pierwsze minuty po włączeniu samochodu i wtedy też przednia szyba paruje :-/

Bardzo proszę Was o radę co to może być i jak się tego pozbyć?
Czy to jakieś zwierzątko utkwiło pod maską, czy to jakaś woda zgniła gdzieś stoi, czy to coś w parowniku, czy czymś takim podobnym?

Byłem w serwisie klimatyzacji przy Puławskiej w Warszawie, to tam chcieli mnie naciąć na koszty, żeby najpierw wymienić gaz z klimy, dopiero później po tygodniu filtr kabinowy i się zobaczy - koszt usługi 250 zł :-(
Filtr kabinowy sam wymieniłem na węglowy Filtrona.

Co mam robić w tej sytuacji?

Czy są jakieś dobre, uczciwe i nie tak bardzo drogie zakłady w Warszawie lub okolicach, które rozwiążą mój problem?

Pozdrawiam
Adam

P.S. Dodam, że już przeszukiwałem forum w poszukiwaniu podobnego wątku i nie znalazłem nic co by pasowało do mojej uciążliwości :-(

GTomek 14-04-2009 22:29

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
kłopot do zlikwidowania ale niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość znam temat bo sam go przechodziłem

pierwsze wejdz pod auto i sprawdź profilaktycznie odpływ od klimy (jest on na grodzi od strony pasażera) jak zlokalizujesz to w ręke bierzesz nie za gruby drut kawalątek szmatki i w środek żeby oczyścić

odgrzybianie musisz zrobic za pomocą pianek do klimy ten co ty opisujesz to tzw. granat ale on g......... daje
wyciągasz kabinowy psikasz piankę na wentylator który zobaczysz po jego wyjęciu
średnio pół puszki zakładasz kabinę kładziesz karton pod odpływ odpalasz auto klima na max szyby pozamykane tak jak i całe auto i czekasz 30-40min po tym czasie auto wietrzymy ok 20 min. wcześniej sprawdzamy czy jakaś chociaż kropla poleciała na karton przynajmniej jedna za dużo ich tam może nie być bo odpływ masz przy samym wydechu

Jakbyś potrzebował pomocy porady służe pomocą wrazie co wal na pw

jj1980 25-06-2009 16:16

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
No i jak? pomogło? mam ten sam problem i też szukam pomocy. Bylem niedawno na czyszczeniu klimy (odgrzybianiu), jakiś czas było dobrze, ale po dwóch tygodniach smród powrócił.

Krzyk 28-06-2009 00:22

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
Wg mnie zamiast tych pianek i innych miodków, to lepiej pojechać na czyszczenie ozonem klimy.

Grumete 03-07-2009 22:29

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
Cytat:

Napisał Krzyk (Post 1194942)
Wg mnie zamiast tych pianek i innych miodków, to lepiej pojechać na czyszczenie ozonem klimy.

potwierdzam, parę złotych i zero smrodu...

tlopuc 06-07-2009 10:39

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
Mi po ozonowaniu nie pomogło, ale z tego co się zorientowałem to krótko mi ozonował bo ok 15min.

krisanglia1 06-07-2009 18:40

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
wymien filtr przeciwpylkowy kabiny i kup odgrzybiacz sam tak zrobilem i pomoglo

ace2 06-07-2009 18:47

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
Plyny i pianki to sobie darujcie. Tylko ozonowanie lub ultradzwieki. Dwie sesje po 45min i gwarancja czystego powietrza.

gulik1978 06-07-2009 19:34

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 1200260)
Mi po ozonowaniu nie pomogło, ale z tego co się zorientowałem to krótko mi ozonował bo ok 15min.

15 min!!! Kurcze co to za mało fachowa stacja??!! Aby tylko zciągnąc kasę z klienta. To musi trwac co najmniej 45 min. I nie powiedziane, że za pierwszym razem pomoże jeśli auto było "zapuszczone".

radzik300 27-05-2014 10:31

Odp: Proszę o pomoc ze smrodem z wentylacji ;-(
 
witam was mamm to samo wszystko wymienione odgrzybialem i nic jest tak samo,zobaczylem ze nie skrapla mi sie pod autem nic sucho juz w rurke wsadzalem druta zeby przepchac i nic nadal sucho i smierdzi jak wylacze kilme czy ktos pomoze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.