Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Podświetlenie zagarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67243)

qbuss1 14-04-2009 20:17

Podświetlenie zagarów
 
mam galaxy mk1, od jakiegos czasu nie swiecie mi sie prawa strona zegarów (obrotomierz i poziom paliwa). w nocy jest to irytujace. Wiecie jak sie za to zabrac? Warto bawic sie w zdejmowanie zegarow czy lepiej jechac do elektryka? Jak sie ewentualnie zabrac za demontaz?

bigor 14-04-2009 21:18

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Zegary łatwo wymontować , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] plik jak rozmontować auto :-) na stronie 54 tego poradnika jest dokładnie pokazany demontaż zegarów.

waldixo 14-04-2009 21:32

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Bardzo proste, w górnej części deski odkręcasz dwa wkręty. demontujesz osłonę i odkręcasz dwa kolejne wkręty, które trzymają zegary. Wyciągasz zegary i odpinasz wtyczkę z zegarów. Bardzo dobrze jest wymienić wszystkie żarówki, to koszt około 10 zł. a nie będzie trzeba jeszcze raz rozkręcać deski za pół roku. Ja tak zrobiłem jakiś miesiąc temu i jestem zadowolony.

devaluator 14-04-2009 22:07

Odp: Podswietlenie zagarów
 
tylko nie kupuj żarówek ledowych... porażka.

tomi98 15-04-2009 20:47

Odp: Podswietlenie zagarów
 
było na forum, trza kupić żarówki i demontować licznik

ceny żarówek w aso
mała 11zł
duża 4zł

kiel73 15-04-2009 21:27

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1138797)
tylko nie kupuj żarówek ledowych... porażka.

Witam. Właśnie chciałem kupić ledy. Czemu uważasz że to porażka ?

kjofol 17-04-2009 10:49

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Bo ledy mają mały kąt świecenia i będziesz miał podświetlone punkty na wskaźnikach
a nie całe wskaźniki

senda2 17-04-2009 14:59

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Cytat:

Napisał kjofol (Post 1140750)
Bo ledy mają mały kąt świecenia i będziesz miał podświetlone punkty na wskaźnikach
a nie całe wskaźniki

Cała prawda .Ja mam niebieskie ledy po poprzednim właścicielu i wygląda jak z d...y.Wymiana jest bardzo prosta.

qbuss1 17-04-2009 19:16

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Dzieki- dalem rade tylko mam taki problem ze nowe zarowki swieca duzo jasniej niz stare a stare nie bardzo moge ruszyc bo gniazdka w ktore sa umieszczone zarowki chyba sa juz przyklajone (pewnie sie polamaly bo te ktore ja ruszalem strasznie sie ze starosci kruszyly) no i czy orientujecie sie czy te gniazda mozna kupic?

tomi98 17-04-2009 19:21

Odp: Podswietlenie zagarów
 
Cytat:

Napisał qbuss1 (Post 1141164)
czy te gniazda mozna kupic?

masz na myśli ten plastik (oprawkę) wokół żarówek ? ja kupiłem w aso razem z żarówką.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.