Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Dziwne zachowanie 1.8TD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66524)

Misza 06-04-2009 16:23

Dziwne zachowanie 1.8TD
 
Witam,

Czy sprzęgło w kiepskim stanie może być przyczyną spadku mocy auta? na wolnych obrotach (na luzie) słychać takie dziwne stukania, zgrzyty a jak wcisne pedał sprzęgła to jest cisza.
Ogólnie chodzi o to że ciężko tym autem zrobić zryw a jak się już uda to koła obrócą się z dwa razy i auto zdycha obroty spadają do minimum i rusza. znów przy jezdzie takiej bardzo wolnej na jedynce lub dwójce cały czas słychać głośne zgrzytanie. Jak na 1.8 z turbiną to kiepsko się zbiera, 130km/h to maks i to po długim rozpędzaniu się. a najdziwniejsze jest to że czasami odzyskuje moc przy skręcie w prawo na kilka sekund i znów muł. chodzi o to że skręcam w prawo (zakręt 90 stopni) wychodze na prostą auto dostaje kopa. jak na mój rozum jakaś część "trafia na swoje miejsce" i 90 kucy jest.

Pomóżcie w rozwiązaniu tej dziwnej usterki bo dwa lata jeżdże tym autem a uciechy z jazdy nie ma. Pozdrawiam

glazik5 06-04-2009 17:21

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
a slizga Ci sie sprzeglo ?
brakiem mocy moze byc wina nieprawidlowego dzialania kąta wyprzedzenia wtrysku, lub ogolnie same wtryski

Misza 06-04-2009 17:57

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
Sprzęgło nie ślizga tylko brzęczy, znajomy tez miał problem z mocą i okazało sie ze zawór sie mu wieszał przez co tez w zimie nie mógł zapalić, ja natomiast z paleniem nie mam problemów żadnych, na rys pali. a czy mógłbym prosić o zdjecie wtryskiwacza?, bo nie bardzo wiem jak wygląda. Pozdrawiam

binkus69 09-04-2009 09:57

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
Ja mam dosyć trudny problem ..moje auto 1.8td Intercooler starsznie kopci i dużo pali było już w slotwinie a teraz pojedzie albo do sobótki albo pisarzowic , problem jest dosyć duży bo na diagnostyc e w słotwinie stwierdzili ze wtryski OK ,i że może byc problem z pompą LUCASA a oni takowych nie robią,, w sobótce za regeneracje pompy krzykneli sobie 500zł i za diagnostyke 100zł i jak tu sie nie w....wić:(

matrog19 09-04-2009 10:11

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
Cytat:

Napisał binkus69 (Post 1134566)
w sobótce za regeneracje pompy krzykneli sobie 500zł i za diagnostyke 100zł i jak tu sie nie w....wić

to bardzo tania ta regeneracja. Mi jak moja się zatarła to za całkowitą jej regenerację w kaliszu w jakimś dobrym zakładzie( u Całki czy jakoś tak) chcieli 2500zł. Za używaną sprawdzoną na stole z przełożeniem zapłaciłem 800zł bo samochod troche za mało wart żeby mu pompę za 2500zł regenerować.

Misza 09-04-2009 13:21

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
A czym sie objawia zatarta pompa paliwa?

binkus69 09-04-2009 15:23

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
i czy tez miałes objawy kopcenia i dużego zużycia paliwa?

glazik5 09-04-2009 16:20

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
misza, podjedz do mechanika ktory zajmuje sie dieslami, powiedz mu zeby wykrecil wtryski i powiedzial Ci jakie cisnienie jest. (135bar, jakos tak, o ile sie nie myle)

Misza 09-04-2009 18:20

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
auto w ogole nie kopci jakos nadmiernie a spalanie jest ok

matrog19 09-04-2009 21:56

Odp: Dziwne zachowanie 1.8TD
 
Zatarcie łożysk objawia się tym, że na ciepłym gorzej pali dużo jak na zimnym, troche mi kopcił a teraz wogóle. Ostatnio nawet zrobiłem test i z biegu jałowego depnąłem mu do 4500obr i nawet dymka nie puścił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.