Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Przyciemnianie szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66361)

matrog19 04-04-2009 21:58

Przyciemnianie szyb
 
Witam. Zakupiłem dzisiaj na allegro folię do przyciemnienia szyb. Posiadam monde Mk2 kombi. Chce przyciemnić wszystko co można czyli tył i pakę. Ładna instrukcja polska jest załączona do tej foli bo już ją widziałem ale trochę zastanawiam się nad kwestią techniczną. Chciałbym, żeby to ładnie wyglądało z zewnątrz jak i wewnątrz i tak myślę czy trzeba wymontować plastiki te co są od środka w około szyb albo czy wyciągać tylne szyby całkowicie? Bawił się ktoś w takie rzeczy kiedyś? Proszę o odpowiedź osoby, które wiedzą coś na ten temat z doświadczenia. Pozdrawiam

motorek26 04-04-2009 22:03

Odp: Przyciemnianie szyb
 
szyby masz klejone wiec jedynie możesz je wyciąć i później wkleić plasyki musisz zdemontować i dociąć folie tak aby doszła do samych rantów
najlepiej do klejenia przydała by ci sie jeszcze jedna osoba która by ci pomogła już kleić na gotowo

matrog19 04-04-2009 22:08

Odp: Przyciemnianie szyb
 
Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1130695)
szyby masz klejone wiec jedynie możesz je wyciąć

z tymi to wiem, taki zielony nie jestem naszczeście. Chodziło mi o tylne podnoszone czy je wyciągać. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź:D

motorek26 05-04-2009 00:23

Odp: Przyciemnianie szyb
 
najlepiej wyjąć i okleić aż do samego rantu szyby

Karlito 05-04-2009 01:27

Odp: Przyciemnianie szyb
 
Dobrze by było jakbys zdobył jakies duze szkło aby ta folie ładnie docinac przez załozeniem. Parokrotnie widziałem jak profesionalnie sie przyciemnia szybki to powiem ze to jest mimowszystko koronkowa robota i wymaga wprawy, porada zaopatrz sie w duzo denaturatu tego bez kolorku, reczniki papierowe oraz nozyk łamany bo taki jest bardzo ostry i mała szpatułkę taka jak sie szron z szyb zbiera bo tym usuwa sie nadmiar kleju. Tylnie szyby sie wyciaga i dopiero okleja pamietaj przy tym ze na gorze musisz zostawic kawałeczek nieoklejonej szyby by folia ledwo ledwo wchodziła w uszczelke bo w razie kontroli czy odpukac wypadku bedzie awaria z wybiciem takowej, z paki musisz wszyskie plastiki wywalic, klapa tak samo i światło stopu. Moze daj skan instrukcji to niescisłosci sie dogada.

matrog19 05-04-2009 10:46

Odp: Przyciemnianie szyb
 
Aha. Dzięki koledzy. Szpatułka i nożyk jest w zestawie. Czekam na razie na przesyłkę tej folii. Jak dostanę to najwyżej dam skana jak coś będzie nie jasne. Pozdrawiam

Iwo 05-04-2009 14:12

Odp: Przyciemnianie szyb
 
Szczerze Ci powiem, że szkoda Twojej pracy. Szansa, że dobrze położysz folię (zwłaszcza na tylnej szybie, która płaska nie jest ani trochę) jest niemal zerowa. Zawsze zostanie jakiś bąbel powietrza albo folia się zmarszczy. Nie twierdzę, że nie wierzę w Twoje możliwości ale nawet jeżeli będzie to znośnie wyglądać to te tanie folie po bardzo krótkim czasie robią się fioletowe i dopiero wiejsko to wygląda ;) Po prostu blakną od słońca i cały efekt znika. Godne polecenia są folie Sun-Gard. Bardzo wysoka jakość i 5 lat gwarancji ale przy ich cenie nie odważyłbym się już na samodzielny montaż ;)

matrog19 05-04-2009 14:14

Odp: Przyciemnianie szyb
 
wiadomo że cena ma się do jakości... nie musi by niewiadomo jak super wystarczy żeby było znośnie. A ciężko się potem zrywa taką folię?

heon 06-04-2009 10:54

Odp: Przyciemnianie szyb
 
Ja jedynie co mogę dodać od siebie to na pierwszy raz trzeba było sobie kolego zakupić dwa razy więcej foli na pewno ci się przyda, ja oklejałem kumplowi hondę civic 95 r i o ile przednie szybki okleiły się super to z tylnymi w drzwiach był już problem dopiero za 2 podejściem się udało, szyby tylnej niestety nie udało się w ogóle okleić ta honda ma tą szybę strasznie pogięta, wyręczył mnie profesjonalny zakład.

djkurek 06-04-2009 11:14

Odp: Przyciemnianie szyb
 
JA niedawno przyciemniałem i teraz zrobiłbym tak po pierwsze dobrze wymyj szyby z jednej i drugiej strony, możesz nawet przejechac zmywakiem do naczyń kuchennych a to dlatego że pomimo że szyba wydaję się gładka to są jakieś minimalne drobinki które potem wychodzą po kilku dniach od położenia.
Po drugie najlepiej kup sobie jakaś gumową ściagaczke bo tą packą w zestawie mozna tylko prysować świeżo położoną folię.
Przygotuj rozpylacz jakiś z rozrobioną wodą z mydłem w płynie. Jak już położysz folie na szybe to jeszcze dobrze spsikaj, to wtedy ściagaczką można dobrze wyciągnąc bąble spod folii.
Przydałaby się druga osoba do pomocy, szczególnie do rozklejania folii, bo trzeba jednocześnie ściagąc ochronną warstwe i psikać rozpylaczem.
I bez opalarki efekt może wyjść mizerny, szczególnie z tylną szybą, z suszarkami daj sobie spokój bo możesz tylko stracic nerwy i popsuć folie a w gorszym przypadku spalic żonie suszarke;)
Pozdrawiam i miłego klejenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.