Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Na który pas wjechac - ważne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65774)

Wojtek 29-03-2009 09:41

Na który pas wjechac - ważne
 
Witam.
Mam taki kłopot. Jest skręt w prawo z sygnalizacją świetlną. Skręt odbywa się z dwóch pasów , ale skręca się w drogę trzypasmową. Zadnych oznakowań poziomych i innych znaków nakazu. Czy skręcający w prawo z prawego pasa musi wjechać na prawy pas po skręcie , czy może zająć dowolny pas?
ps. Warszawa wyjazd z Trasy Siekierkowskiej w ul. Czerniakowską przy Zus w stronę centrum.
Proszę o poradę. Pozdrawiam.

jackoba1 29-03-2009 09:49

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Dowolny pas- tak mi sie zdaje

---Edi--- 29-03-2009 09:52

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Skręcając w prawo lub lewo kierujący może zająć którykolwiek pas, pod warunkiem, że na asfalcie nie są narysowane linie przerywane kierunkowe jak powinien jechać i oczywiście przepuści tego co jest z prawej. Jeżeli pojazd z prawej chce zająć najbardziej odległy pas po skręcie kierujący z lewej musi ustąpić mu pierwszeństwa. W przypadku takim jak opisujesz, nie ma tam żadnych oznaczeń poziomych, także skręcając możesz zająć który pas chcesz, pamiętaj tylko o tym, że jeżeli będziesz skręcał z zewnętrznego pasa ci z twojej prawej mają pierwszeństwo.

Wojtek 29-03-2009 09:53

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Sie ma.
A co jeżeli ten skręcający z prawego pasa , wyjedzie na lewy pas , to ja mam gdzie zjechać skręcając z lewego pasa ? bo zostaje tylko trawa...

Wesoly88 29-03-2009 09:59

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
ustępujesz pierwszeństwa ... takich banałów nie wiedzieć i jeździć samochodem... wybacz ale coś tu jest nie tak...

---Edi--- 29-03-2009 10:07

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Nigdzie nie zjeżdzasz, tylko musisz go wpuścić przed siebie ustępując mu pierwszeństwa jak przy normalnej zmianie pasa, czy skrzyżowaniu. Tam tez nigdzie nie uciekasz tylko albo powoli jedziesz, albo się zatrzymujesz i czekasz jak będziesz mógł pojechać.

Wojtek 29-03-2009 10:09

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Cytat:

Napisał Wesoly88 (Post 1125064)
ustępujesz pierwszeństwa ... takich banałów nie wiedzieć i jeździć samochodem... wybacz ale coś tu jest nie tak...


Wiesz ile jest banałów o których Ty nie wiesz i jezdzisz ?
Mnie , akurat taki banał zaciekawił. Wolę się 5x zapytać jak się raz pomylić. Może ktoś miał taką kolizję z takiego powodu i wie ze swojego doświadczenia.

---Edi--- 29-03-2009 10:16

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Kolizji odpukać póki co nie mialem takiej, ale z zamiłowania do przepisów ruchu drogowego jest tak jak ci napisałem. Zajmujesz który pas chcesz, ustępując pierwszeństwa pojazdowi, który skręca równocześnie z tobą ale jest z prawej strony i zajmuje ten sam pas co ty. Nic więcej już nie musisz wiedzieć w tej kwestii, no chyba, że masz jeszcze inne zagwostki:)

Wojtek 29-03-2009 10:21

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Cytat:

Napisał ---Edi--- (Post 1125073)
Nigdzie nie zjeżdzasz, tylko musisz go wpuścić przed siebie ustępując mu pierwszeństwa jak przy normalnej zmianie pasa, czy skrzyżowaniu. Tam tez nigdzie nie uciekasz tylko albo powoli jedziesz, albo się zatrzymujesz i czekasz jak będziesz mógł pojechać.



Na 10 skrętów widzę tam 9 sytuacji kolizyjnych. Ja na wszelki wypadek skręcam z prawego na prawy pas. Wiem , że tamci z lewego pasa muszą mi ustąpić , ale jak widzę zachowanie "tamtych " lewych to wolę sie trzymać z daleka.
Edi napisałeś wyjaśnienie niczym z kodeksu drogowego. Trafiłeś w sedno sprawy. Dzięki.

---Edi--- 29-03-2009 10:34

Odp: Na który pas wjechac - ważne
 
Nie ma sprawy, a tak poza tym kiedyś kodeksu uczyłem się na pamięć:) takie skrzywienie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.