Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Problem z rozruchem benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65741)

LEW1973 28-03-2009 17:01

Problem z rozruchem benzyna
 
Moje mondeo 1.8 benzyna miewa czasami problem z uruchomieniem.bez znaczenia jest to czy silnik jest zimny czy ciepły- rozrusznik pacuje a auto nie odpala. Czasem po kilkusekundowym kręceniu zaskoczy, a czasem muszę zrobic trzy podejścia.samochód ma mały przebieg 70 tyś, wymienione świece i nie widział gazu.co może byc przyczyną tego stanu rzeczy?
Czy to faktycznie wada konstrukcyjna tego silnika i serwis o tym wie a mimo to naciąga klientów?

cosmo80 28-03-2009 17:08

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
A Twoje Mondeo to Mk... ile :?:

1olek 28-03-2009 18:33

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Wystarczy wcisnac lekko pedal gazu i dopiero zastartowac rozrusznik i odpala od pierwszego.

Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1124567)
A Twoje Mondeo to Mk... ile

a w tytule jak byk pisze MKIII ;)

franczesko 28-03-2009 19:08

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
typowa przypadłość silnika 1.8 i 2.0 bezin ;)

woker34a 29-03-2009 11:03

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Cytat:

Napisał franczesko (Post 1124683)
typowa przypadłość silnika 1.8 i 2.0 bezin ;)

witam proszę jaśniej o tej przypadłości

mobb21 31-03-2009 12:18

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
WITAM !!!!

Mam taka sama sytuacje w miom mondku, z tego co sie orientowalem to tem modele tak nmaja, jak przedrozmowca sugruje jak nie chce zaskoczyc od razu depnij troszke gaz i zafurka od razu ;)

Migo 31-03-2009 13:58

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Mam Monedo 1.8 i to sam czasem mi sie tak zdazy ale bardzo zadko najczesciej na rozgrzanym silniku po przejechaniu np 20 km i mam 205 tys km na liczniku :) i tez czasem lekko potraktuje go gazem przy zapalniu i pali od razu :) ( niegdy mi sie nei zdazylo ze by nei zapalil po 2 razie wiec cos u cibei jest nei tak jak ledwo co po 3 lapie)

Jack001 31-03-2009 17:50

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Też miałem taką sytuację, ale tylko dwa razy w ciągu 8 miesięcy. Ale wtedy odpalił po drugim razie.
Ale i tak byłem zdziwiony brakiem jakiejkolwiek reakcji na rozrusznik.
Ostatni raz było to jakiś czas temu i tak się zastanawiam czy w ogóle rozrusznik kręcił? Raczej nie. Byłem zdziwiony bo przekręciłem kluczyk i nie było żadnej reakcji, nawet rozrusznik nie zastartował. Tak właśnie było!

wopik 10-05-2009 16:48

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Rozwiązanie jest bardzo proste po przekręceniu kluczyka w stacyjce komp testuje wszystko, można odpalać dopiero kiedy kontrolki zgasną w przeciwnym wypadku kiedy przekręcicie kluczyk jeszcze na swiecących sie kontrolkach pomimo ich zgaśnięcia będzie utrudniony rozruch i trzeba bedzie dodać "gazu" żeby odpalił

1olek 10-05-2009 16:55

Odp: Problem z rozruchem benzyna
 
Cytat:

Napisał wopik (Post 1159873)
Rozwiązanie jest bardzo proste po przekręceniu kluczyka w stacyjce komp testuje wszystko, można odpalać dopiero kiedy kontrolki zgasną w przeciwnym wypadku kiedy przekręcicie kluczyk jeszcze na swiecących sie kontrolkach pomimo ich zgaśnięcia będzie utrudniony rozruch i trzeba bedzie dodać "gazu" żeby odpalił

Zawsze czeka az kontrolki zgasna i nie ma to zadnego znaczenia, bez wcisnicia gazu sie nie obejdzie, mozna nie wciskac ale trzeba go dlugo krecic i dosyc kwasiasto to wyglada, jak bys starego zloma odpalal.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.