Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Uszkodzone podgrzewanie szyby przedniej. Zdjęcie w poście. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59858)

robert.j 19-01-2009 14:36

Uszkodzone podgrzewanie szyby przedniej. Zdjęcie w poście.
 
2 załącznik(i)
Pytanie do Szanownych użytkowników s-maxa. Czy efekt jak na załączonych zdjęciach jest zjawiskiem normalnym? O ile dobrze pamiętam w focusie ogrzewanie działało równomiernie. Dzięki za pomoc.

heko 19-01-2009 14:45

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
...nie normalne...masz uszkodzoną szybę :fcp5 ...masz gwarancję :fcp9 ...to dawaj do aso :fcp23 ...bo jak nie masz to :fcp8

robert.j 19-01-2009 14:53

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
jest gwarancja spoko spoko :) , dzieki za info

GMK 21-01-2009 13:39

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
U mnie jest ten sam efekt. Czy może ktos ma wiedzę na czym polega naprawa tej usterki. Czy przypadkiem nie wiąże sie to z wycinaniem szyby bo jesli tak to ja dziekuje. Przeżyje te "paski". Mam nienajlepsze doświadczenia z wklejana szyba w poprzednim aucie.
Robert.J - daj znać co ci powiedzieli w ASO.

heko 21-01-2009 13:43

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
...no dokładnie tak...bo jeśli szyba nie grzeje nap. przez pół..to może być uszkodzenie zasilania...a takie przerwy, to uszkodzona szyba :fcp5

andy-w 23-01-2009 21:47

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
U mnie efekty od nowości były identyczne. Po 1,5 roku od zakupu zdecydowałem się na wymianę szyby na gwarancji. Korzysci z nowej, sprawnej szyby przeważyły nad ewentualnymi problemami związanymi z wycinaniem szyby. Oddałem auto z pewnymi obawami (jak się okazało uzasadnionymi) do serwisu. Za pierwszym razem auta nie odebrałem z powodu lekko zabrudzonych okładzin słupków przednich. Auto odebrałem na drugi dzień z prawie całkowicie czystymi okładzinami. Piszę "prawie", ponieważ jest jesczcze na nich kilka małych paprochów, ale jak zrobi sie cieplej to je usunę odkurzaczem. Te wczesniejsze zabrudzenia były na szczęście powierzchowne - coś w rodzaju pyłu i dlatego nie pozostawiły plam.
Z tego co wiem to "moje" ASO do wymiany szyby zamawia fachowców z specjalistycznego serwisu zewnetrzengo posiadającego odpowiednie narzędzia i doświadczenie.
Po wymianie nowa idealnie przeźroczysta szyba jest dokładnie spasowana z nadwoziem, lakier nie jest nigdzie porysowany, nie cieknie do środka no i przede wszystkim szron topi się na całej ogrzewanej powierzchni (na środku szyby jest odrobinę większa - chyba technologiczna przerwa - między drucikami grzejnymi).
Uważam, że nieskorzystanie z wymiany szyby na gwarancji, która pewnie kosztuje razem z czujnikiem deszczu i światła pewnie ze 2 tys. PLN byłoby co najmniej nierozważne (nie chcę uzywać dosadniejszych określeń).

heko 24-01-2009 08:09

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
Cytat:

pewnie kosztuje razem z czujnikiem deszczu i światła pewnie ze 2 tys. PLN byłoby co najmniej nierozważne (nie chcę uzywać dosadniejszych określeń).
2,700zł :fcp1

wit007 26-01-2009 11:28

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
U mnie tez mam na srodku "przerwe technologiczna" - juz sie martwilem ze cos nie tak. A co do wymiany na gwarancji - nie wahalbym sie ani sekundy.

jendras 26-01-2009 21:08

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
Cytat:

Napisał wit007
U mnie tez mam na srodku "przerwe technologiczna" - juz sie martwilem ze cos nie tak. A co do wymiany na gwarancji - nie wahalbym sie ani sekundy.

przerwa technologiczna ?...a co to?...jak to wyglada na szybie?... :fcp9

wit007 27-01-2009 09:50

Re: Problem z podgrzewaniem szyby przedniej?
 
Taki pasek na srodku szyby od lusterka w dol szerokosci 5 mm mniej wiecej - tam nie ma zdaje sie drucikow i szron znika tam odrobine pozniej niz gdzie indziej :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.