Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56079)

krisoporanku 27-11-2008 06:01

Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
Witam, użyłem szukajki i nie znalazłem takiego przypadku. Mianowicie od jakiegoś czasu nie mogę zamknąć samochodu z pilota kluczyka. przy pierwszym przyciśnięciu kłódki na kluczyku drzwi się zamykają i od razu otwierają, nie ma szans na ich zaryglowanie. co może być tego przyczyną zauważyłem też że tylne lewe drzwi przestały się zamykać kiedy chce je zabezpieczyć przed otwarciem jadąc z dzieciakiem w foteliku. Podpowiedzcie gdzie szukać przyczyny.

Klimek 27-11-2008 08:00

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
zamki od razu sie odryglowuje w przypadku otwartych drzwi.
Oznacza to , ze ktorys z czujnikow zamkniecia drzwie nie dziala i podaje sygnal, ze drzwi otwarte. Przy okazji powinno sie swiatlo swiecic w samochodzie.

sztacha 27-11-2008 09:59

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
Mam ten sam problem. Raz zamknę a 10 razy się nie uda. U mnie na dodatek przednie drzwi od pasażera też szfankują. Do tej pory miałem właczoną funkcje samoryglowania się w czasie jazdy, ale od pewnego czasu ryglują się wszystkie drzwi oprócz tych od pasażera. Gdzieś czytałem że często problem dotyczy zawilgotniałego mechanizmu zamka pod tapicerką. Jakaś woda tam się dostaje czy cuś. Problem że nie mogę znaleśc tego wątku. Jak ktoś wie co trzeba by było zrobic niech da znac.

krisoporanku 27-11-2008 11:23

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
gdzie szukać tych czujników otwartych/zamkniętych drzwi?

Klimek 27-11-2008 12:18

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
co do zawilgocenia zamka to proponuje poszukac. na 100% jest gdzie instrukcja jak wyjaz i naprawic zamek (sam robilem).

czujniki to takie czarne gumowe koleczki chowajace sie do srodka. One takze wlaczaja swiatlo wew.
Ale mysle ze to zwarcie w zamku.

sygus 27-11-2008 12:29

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
mam ten sam problem :fcp6 :fcp6 :fcp6 :fcp6 :fcp6

krisoporanku 28-11-2008 14:00

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
to chyba jednak zwarcie powodowane wilgocią zauważyłem ze teraz jak jest sucho oraz mróz zaraz wszystko jest w porządku gdy tylko jest mokro zaraz się pier....

radada 28-11-2008 17:32

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
Witam Kolegów
Ja też mam ten sam problem z jedną różnicą -nawet gdy panuje ujemna temperatura nadal mam problrm z zamknięciem
Natomiast gdy przejadę jakieś 30 km jest wszystko ok. Po niedzieli udaję sie do elektromechanika, który specjalizuje się tylko w fordach
pozdro

gorciu 28-11-2008 19:47

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
Czekam na wieści - u mnie jest podobnie, nie mogę zamknąć z pilota gdy temp jest mniejsza rowna zeru. :fcp5

kaazek 08-12-2008 19:02

Re: [MK3] Centralny zamek,po zamknięciu od razu otwiera
 
ja bym stawiał albo na zawilgocenie tego czujnika, albo (co było u mnie) na awarię siłownika. Było dokładnie tak samo, jak w poprzednich opisach, czyli centralny momentalnie odbijał przy próbie zamykania. Ten od kierowcy jest akurat sterujący i ten u mnie zaliczył padlinę. Żeby się przekonać co to dokładnie jest proponuję:
otworzyć drzwi, popsikać wd40 a potem wcisnąć czujnik drzwiowy (taki czarny prostokącik przy ślizgu na karoserii) i zamknąć z pilota. Jeśli będzie ok, to może to być zawilgocenie.
Natomiast jeśli odbija dalej, to wsiąść do środka, zamknąć zapadkę przy klamce w pozycję "zamknięte" i zamknąć centralny z pilota. Jeśli nie będzie problemu - uszkodzony siłownik.
To tyle, co mnie przyszło do głowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.