Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54550)

dawidst16 05-11-2008 19:55

[MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo i dopiero się go uczę. Pytanie może z serii głupich ale , co to jest , to na zdjęciu? nie mam dokladnych informacji na temat wyposazenia mojego Forda, ale podejrzewam że to chłodzenie schowka albo coś sie urwało i sobie dynda :)
http://images29.fotosik.pl/291/9503019359a01df8.jpg

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam!

eng 05-11-2008 19:57

Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
To jest kawałem wystającego siłownika, który widocznie ci musiał spaść lub urwać się. Schowek powinien się otwierać powoli ponieważ za nim znajduje się plastykowy siłownik. Odkryłem go kiedyś przez przypadek jak czyściłem schowek. Okazało się ze miałem spadnięty i po tym jak go założyłem schowek pięknie z gracja powoli się otwiera ;]

dawidst16 05-11-2008 20:07

Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Probowalem ostatnio to jakos tam wmontować ale bałem sie, że się złamie. W którym miejscu ten zaczep ma się znajdować?(zakładając że schowek jest otwarty)

eng 05-11-2008 20:28

Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Zeby to naprawic musisz wyciagnac schowek. zeby to zrobic musisz uzyc sily niestety. jak juz bedziesz to mial na zewnatrz zobaczysz za schowkiem taka dziurke w ktora trzeba wlozyc ten wystajacy koniec. drugi koniec silownika zaczepiasz o element kokpitu. nie wiem jak ci wytlumaczyc gdzie on sie znajduje. jak wyciagniesz schowek bedziesz wtedy widzial jak to zrobic. musialem chwile poprobowac jak to spasowac zeby dzialalo. jakbys mial problemy to pisz postaram sie ci to jakos wytlumaczyc.

kreeecik 05-11-2008 20:29

Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
w prawym rogu tylnej ścianki

rafiraptor 05-11-2008 21:18

Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
A to ci dopiero ciekawostka, muszę zobaczyć jak jest u mnie :fcp15 A mondeo chyba nie posiadało nigdy klimatyzowanego schowka, przynajmniej przed fl...

paul29b 08-05-2009 21:24

Odp: Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1014669)
Zeby to naprawic musisz wyciagnac schowek. zeby to zrobic musisz uzyc sily niestety.

właśnie mocuję się z tym schowkiem, żeby dostać się do bezpieczników (wersja angielska autka) i mam pytanko - jak dużej siły należy użyć, bo się boję, że coś urwę ??

bambelo 08-05-2009 21:33

Odp: Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Cytat:

Napisał rafiraptor (Post 1014725)
A to ci dopiero ciekawostka, muszę zobaczyć jak jest u mnie :fcp15 A mondeo chyba nie posiadało nigdy klimatyzowanego schowka, przynajmniej przed fl...

Jeszcze lepsza ciekawostka jak dla mnie jest napis wysokości ok. 4 cm wytłoczony za osłoną pod schowkiem ( trzeba dobrze ,,zanurkować,, żeby go zobaczyć ) ... MAX 6 Kg/m2 - może ktoś wie czego to dotyczy ?

eng 09-05-2009 09:16

Odp: Re: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
Cytat:

Napisał paul29b (Post 1158686)
właśnie mocuję się z tym schowkiem, żeby dostać się do bezpieczników (wersja angielska autka) i mam pytanko - jak dużej siły należy użyć, bo się boję, że coś urwę ??

Dużej siły ale polecam użyć jakiegoś śrubokręta i lekko podważyć jeden z uchwytów żebyś czegoś tam nie urwał. Co do 6 kg to pewnie jest to max obciążenie schowka:P

paul29b 09-05-2009 17:05

Odp: [MK3] "Rurka" w schowku pasażera - co to jest?
 
użyłem śrubokręta i udało się zdjąć schowek - ale niestety urwałem część od siłownika - ale super glu załatwił sprawę i schowek się elegancko otwiera, ale po zamontowaniu przypomniałem sobie, że wypinałem jakieś kable od niego (wtyczkę) ale zapomniałem wpiąć przy zamontowaniu i taka mała zagadka - od czego te kable ? żarówka w schowku świeci - na nogi też świeci i teraz nie wiem, czy to coś istotnego ? i czy muszę to znowu zdemontować i podpiąć tą wtyczkę ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.