Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53349)

matrog19 17-10-2008 22:05

[mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Witam. Dzisiaj jak wracałem teraz do domu to było zimno więc ustawiłem sobie temperature na maksymalne grzanie. Na początku było wszystko ok ale po kilku kilometrach zrobilo sie jakos chłodno w samochodzie. Do tej pory miałem wiatrak ustawiony na 1 wiec przełączyłem go dalej ale zamiast ciepłego powietrza zaczeło leciec coraz chłodniejsze. Zatrzymałem całkowicie wiatrak i po chwili znow włączyłem i zaczeło leciec takie ciepło jak należy ale tylko przez 10sekund i znow zimne. Zerknąłem na wskaźnik temperatury płynu w chłodnicy i był na środku tak jak zwykle. Przełączyłem znow nawiew na jedynkę i leciało lekko z niego bardzo letnie powietrze ale coż musiało mi to wystarczyć jak nie było innej opcji. Po pokonaniu całej 40 kilometrowej trasy w garażu sprawdziłem czy nie ubyło mi płnu w chłodnicy ale było tak jak wcześniej do maxa. Mam samochod z klimą manualną i sprawdzałęm i ona działa. Co to może być... jak myślicie?? Pozdrawiam

satanael 18-10-2008 09:03

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
może nawalił termostat i dlatego takie cyrki się dzieją

matrog19 18-10-2008 09:56

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
mam taką nadzieje, że to termostat bo przynajmniej koszt naprawy nie bedzie duży. Dzisiaj jechałem i też troche cyrki sie działy ale już grzał dużo lepiej niż wczoraj...

satanael 18-10-2008 10:07

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
spróbuj sprawdzic tym sposobem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jumper1 18-10-2008 10:18

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Hmm miałem podobnie raz działał nawiew ciepły raz nie , płynu było na wystarczającym poziomie, niestety u mnie to były początki awarii pompy wody (chłodziwa) dlatego raz działała i pompowała raz nie. Radzę nie bagatelizować usterki, w moim przypadku przy wyjeździe w dłuższą trasę pompa się "zacięła" i wydmuchało uszczelkę.

Emmm 18-10-2008 10:20

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Może nagrzewnicę masz przymuloną?
Pozdrawiam

matrog19 18-10-2008 10:32

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
myśle, że raczej to nie nagrzewnica i lepiej żeby miał racje... no musze sprawdzić ten termostat, albo tą pompę. Podjade do fachowca i zobacze co on powie...

blant poet 18-10-2008 14:49

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Moim zdaniem, opis usterki ewidentnie wskazuje na nagrzewnice i od niej bym zaczął.

matrog19 18-10-2008 20:45

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Była diagnoza u fachowca ale akurat u niego było wszystko dobrze i do tej pory jest dobrze. Napewno odrzucił termostat, pompe wody też bo mi silnik dobrze trzyma temperature a tak to by sie przegrzewał i nagrzewnice też odrzucił. Według niego jest to jakiś elektrozawór starowania obiegiem ciepłego powietrza w kabinie bo podobno fordy takie coś maja. Jak problem znow wystąpi to kazał mi sie umówic na wizyte a narazie jest dobrze :fcp1

Emmm 18-10-2008 21:48

Re: [mk2] Coś nie tak z nawiewem ciepłego powietrza
 
Sterowanie nadmuchem powietrza jest raczej pneumatyczne, nie elektryczne. Póki problem nie powtórzy się, faktycznie diagnozy postawić nie można.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.