Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MKIII] Uszkodzony wentylator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49867)

art 21-08-2008 08:41

[MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Witam
Proszę o pomoc!
Padł mi wentylator auto jak w opisie i niestety przez automatyczną skrzynię biegów jest to duzy problem. byłem w 3 serwisach w Krakowie i diagnoza jest jedna... nowy wentylator. Niestety nowy to koszt ok. 2100.00zł z montazem w ASO po negocjacjach i rabatach. Szukam czegoś uzywanego lecz ani na allegro ani w znanych mi sklepach nie występuje. Zaznaczam że znalazłem 2 szt. tylko że obydwa nie działały po podłaczeniu więc raczej były uszkodzone. Wentylator jest pojedyńczy z modułem BOSCH pośrodku. Moze ktoś umioe naprawić taki moduł lub zna miejsca gdzie można kupić taki wentylator?? Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Centralna klimatyzacja tj. otwarte 4 okna i ogrzewanie na full już przestało mnie bawić :fcp5 a jazda z pracy do domu z przestojem na chłodzenie silnika niestety też... :573:
Artur

cherry24 21-08-2008 11:18

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Jaki masz silnik?

cherry24 21-08-2008 11:20

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Na allegro.pl jest pelno wentylatorów chlodnicy w granicach ceny od 200zl - 400zl

Pajlot 21-08-2008 12:41

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Jak kolega napisał na Allegro zawsze jest wystawionych kilka sztuk tych wentylatorów.

art 21-08-2008 14:49

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
silnik 2.0 TDCI tak jak w opisie.
na allegro niestety nie ma tego modelu... nawet 1szt. sprawdzam codziennie od 3 tyg.
To znaczy jeden był ale uszkodzony. Do 2 dostawców dzwonię co tydzień bo mają stałe dostawy. I nadal nic...
Artur

Prim0 21-08-2008 20:33

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszystko masz opisane na ten temat
czy automat czy manual to nie ma wiekszego znaczenia ja tez mam automat i kupilem wentylator nowy za 500 a moduł sterujący wyciągnąłem ze starego

art 21-08-2008 21:49

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
dzięki... tylko u mnie padł raczej moduł a nie wiatrak. Wiatrak to sam plastik (przynajmniej dla mnie) A samego modułu chyba nie kupię...

Prim0 23-08-2008 10:56

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
i modul i sam silnik bardzo latwo sprawdzic wystarczy woltomierz
Ja z początku tez podejrzewalem moduł ale po dokladny sprawdzeniu okazalo się jednak ze to silnik wiatraka

art 29-08-2008 19:43

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Witam
Wentylator wymieniony niestety znalazłem tylko nowy. Najtaniej w Krakowie w ASO na Powstańców Śląskich z rabatami: 11% na wentylator i 25% na robociznę sam montaż ( zdemontowałem już wcześniej )= koszt 1992.99zł.
Niestety tak to mieć automat...

sosnek 29-08-2008 20:29

Re: [MKIII] Uszkodzony wentylator
 
Wiem ze pewno to robiles ale jednak spytam :) a sprawdzales bezpiecznik? U mnie tez byla diagnoza ze wentylator a okazalo sie ze padl bezpiecznik 60A w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika. W ABC Focus goscie mowili o 1400 PLN a skonczylo sie na 30PLN za bezpiecznik. Tez mam modol Boscha. Warto sprawdzic

POZdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.