Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opiłki z rozrusznika (TDDI) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47736)

pete2 16-07-2008 09:01

Opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
Witam, rozebrałem rozrusznik i wyleciała z niego garść opiłków żelaza - z dwumasy prawdopodobnie. Czy te opiłki z dwumasy wyglądają jak miałki piasek czy są większe jak po frezowaniu? Może ktoś wie? Chcę mieć dowód, że dwumasa do wymiany.

kuzek 16-07-2008 13:46

Re: [MK3] opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
jak wylecialy opiłki to juz kolko do wymiany a przy okazji pewnie tez mozna i sprzeglo jesli juz troche ma nalatane.

pete2 16-07-2008 14:51

Re: [MK3] opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
Tylko czy te opiłki to taki miał czy jakieś większe kawałki metalu. Jak to wygląda? Mi wyleciał taki czarny miał ale nie wiem czy to z koła czy rozrusznik sam się jakoś mielił???

kreeecik 16-07-2008 19:06

Re: [MK3] opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
Rozrusznik się nie mieli odkładają się w nim opiłki z koła dwumasowego, to pewne jak amen w pacierzu :fcp25

pete2 17-07-2008 07:54

Re: [MK3] opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
1 załącznik(i)
czy to tak wygląda?

AmaterasuX 17-07-2011 15:32

Odp: Re: [MK3] opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
Cytat:

Napisał kreeecik (Post 953649)
Rozrusznik się nie mieli odkładają się w nim opiłki z koła dwumasowego, to pewne jak amen w pacierzu :fcp25

hej a jak te opiłki z koła dwumasowego wpadną do rozrusznika to moze sie cos stac rozrusznikowi ?

jendrekmak 17-07-2011 16:57

Odp: Opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
blokuje się bendix i nie odpalisz

wojtekdg 17-07-2011 20:34

Odp: Opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
Ja wyczyściłem rozrusznik z opiłków i nic. Nic się nie dzieje z dwumasą ze sprzęgłem też nic. A tych opiłków było sporo. Więc nie straszmy się :569:

m23 17-07-2011 20:55

Odp: Opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
u mnie bylo podobnie - w styczniu rozrusznik przestal krecic, najpierw tylko zgrzytal, a potem padl calkiem. wymienilem na nowy ale nie oryginalny, po pol roku znowu od czasu do czasu zgrzytal. ten stary oddalem do regeneracji, okazalo sie ze wirnik byl do wymiany. wieniec kola zamachowego zostal sprawdzony czy gdzies nie brakuje zebow (typ goscia od regeneracji, bo mowil ze tyle opilkow to nic i nie wyglada to na padajaca dwumase)zeby wszystkie sa ok. moj znajomy mechanik stwierdzil ze byc moze ten rozrusznik (zamiennik) nie byl najlepszej jakosci, bo po zalozeniu oryginala zregenerowanego chodzi az milo.
Wiec poradze ci to co mi moj mechanik...
Jezdz, a nie szukaj usterek!
chyba sie troche rozpisalem...
pozdrawiam

jendrekmak 17-07-2011 22:23

Odp: Opiłki z rozrusznika (TDDI)
 
taki "miał" i w dużej ilości to na 99% dwumasa. ale poczekamy zobaczymy kto miał rację. nie będę się upierał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.