Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Klima, tryb AUTO problem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38038)

kazuj 14-02-2008 01:31

Klima, tryb AUTO problem
 
Cześć,
wie ktoś może gdzie się znajdują czujniki temperatury wewnątrz Galaxy odpowiedzialne za prawidłowe działanie klimy?
Mam klimatronic 2 strefowy, Galaxy 2000 rok nowy model.

Mój Galaxy, nie utrzymuje temperatury wewnątrz. Przykład :
Jade długą trasę samochód silnik nagrzany 90 stopni. Wewnątrz temperatura jest odczuwalnia około 18-20 stopni (ogólnie chłodno), nastawiam na 27 na AUTO,czekam,czekam -> z nadmuchów leci cały czas zimne powietrze, podnoszę temperaturę wewnątrz na 28,29, czekam, czekam, czekam, nadal leci zime powietrze, w środku raczej chłodno, a chyba powinno być gorąco... Dopiero jak nastawię na HI zaczyna lecieć gorące powietrze...
I odwrotnie, jak jest gorąco, nastawiam na 22 stopnie AUTO -> po 5-10 minutach nadal gorąco, a nawet goręcej.
Czynnik w klimie mam napełniony. Klima jako chłodzenie działa raczej bez problemów.
Może ktoś miał coś podobnego?
Z góry dzięki za sugestie i porady.

Pozdrawiam.

chlebki 14-02-2008 11:49

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
W pierwszej budzie czujnik temperatury wewnętrznej znajduje się na panelu sterowania klimy za widocznymi kratkami u ciebie musi być podobnie albo gdzieś na podszybiu ( tak miałem w audi). Te kratki często się zalepiają kurzem i to może być przyczyna twoich kłopotów.
W audiku miałem podobny problem ale tu była inna przyczyna. Uwaliła się zębatka silniczka sterującego ciepłem - zimnem. Działał tylko w skrajnych ustawieniach temperatury czyli Hi i Low dokładnie jak u ciebie, czyli było albo zimno albo gorąco.
Może to ci coś pomoże.

MoonBoss 14-02-2008 19:12

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
W audiku miałem podobny problem ale tu była inna przyczyna. Uwaliła się zębatka silniczka sterującego ciepłem - zimnem. Działał tylko w skrajnych ustawieniach temperatury czyli Hi i Low dokładnie jak u ciebie, czyli było albo zimno albo gorąco.
Może to ci coś pomoże.[/quote]

W moim Galaxie też miałem taki sam problem musiałem wymienić silniczek z zębatką i tam szukał bym przyczyny (uwaga - bardzo droga naprawa).
Pozdrawiam :fcp29

kazuj 15-02-2008 12:24

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
a ile taki silniczek może kosztować??

MoonBoss 15-02-2008 17:01

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
Ja za silniczek zapłaciłem 50 zeta (używka), ale robocizna 930 PLN (dziewięćset trzydzieści złotych :fcp15 )

Diabelss 15-02-2008 19:38

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
W trybie AUTO mimo że jest ustawione grzanie działa klima na max. Potrzebne jest np. żeby odparować szyby. W zimie jeździ się na ECON i grzeje jak potrzeba.

subratri 15-02-2008 19:43

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
nie prawda!
klima działa gdy jest włączony nawiew na przednią szybę - zawsze, bądź gdy trzeba chłodzić przestrzeń pasażerską, a w zimie jeździ się na AUTO, po to, żeby klima się czasami włączyła i dzięki temu nie wymagała remontu za kilka tyśięcy na wiosnę.
Nie urzywane części ciała zanikają! podobnie jest z maszynami.

kazuj 15-02-2008 19:47

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
Cytat:

Ja za silniczek zapłaciłem 50 zeta (używka), ale robocizna 930 PLN (dziewięćset trzydzieści złotych :fcp15 )
Dzięki za info.
Ten silniczek jakoś się specjalnie nazywa? Chodzi o to : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ??

Czy to coś innego?

chlebki 15-02-2008 19:51

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
930 zł to rozbój w biały dzień. Ja sam wymieniłem ten silniczek i nie jest to nic trudnego na pewno nie za taką kasę.
Cytat:

Napisał Diabelss
W zimie jeździ się na ECON

Niestety to nieprawda w zimie jeździ się na auto no chyba że ktoś nie chce już latem poczuć przyjemnego chłodu. Jazda na eco zimą to pożegnanie z klimą.

Diabelss 15-02-2008 20:01

Re: Klima, tryb AUTO problem
 
Nie wiem jak jest w innych Galaxach ale umnie działa jak napisałem.
ECON - grzanie
AUTO - klima cały czas i grzanie
grzanie szyby na klimatroniku - klima + nawiew na szybe ciepły + elektryczne grzanie

tak jest i jest to zgodne z tym co jest napisane na 40str. instrukcji do samochodu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.