Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Włączone światła-dziwne odgłosy! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37001)

dars 29-01-2008 11:06

Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Witam!!
Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki, a mianowicie w moim mondziaku po włączeniu świateł pojawia się dziwne brzęczenie jakby silniczek z regulacji świateł wciąż był na chodzie.
Sprawdzałem w mondziaku u znajomego i nic takiego nie występuje.
Więc mam pytanko:
1. Czy jest to normalne a jeśli nie to jak się tego pozbyć?

Ps. Tak przy okazji mam pytanie odnośnie świecenia kontrolki z poduszki powietrznej, w moim mondziu nie występuje takowa lub się nie zaświeca czy jest to narmalne?

Kamisek2 29-01-2008 11:35

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Ja mam to samo z tymi światłami ale nic w tym kierunku nie robie. Brzęczą sobie i tyle :D

jamax 29-01-2008 12:07

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
AD1. To nie jest normalne, silniczek powinien pracować tylko w momencie przestawiania. Winiłbym regulator poziomu w kabinie( zwarcie)
AD2 Zdecyduj -nie świeci (rozumiem że podczas zapłonu) czy brak (wątpliwe acz możliwe)

ufowroc 29-01-2008 12:55

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Mam tak samo.Z silnika regulacji wystaje bolec z kulką.Wypadł on z gniazda w reflektorze.Ja nie potrafię go tam wepchnąć spowrotem. Możesz odłączyć silnik odłączając przewód z wtyczki po zdjęciu szarej osłony z tyłu reflektora.Ja tak zrobiłem.Jeśli uporasz się z tym daj znać jak to zrobiłeś-pozdrawiam

fordlodz 29-01-2008 18:18

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
to pewnie robaszki świętojańskie tak brzęczą :fcp2

butek1977 29-01-2008 18:52

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Może sypneła się zębatka w mechaniźmie regulacji lamp i silnik nie może ustawić jej do odpowiedniego poziomu . podnieś maske odpal auto i posłuchaj stojąc obok lamp. można też odpiąć zasilanie tych mechanizmów i posłuchać czy to lampy czy nie.
mechanizmy są prawdopodobnie ze sobą połączone (synchronizacja) i jak odepniesz jeden to może się zatrzymać drugi. można tez wyciągnąć mechanizmy ,otworzyć i sprawdzić stan tych trybików.
Pozdrawiam .

krzysieksa 29-01-2008 20:32

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Cytat:

Napisał Kamisek2
Ja mam to samo z tymi światłami ale nic w tym kierunku nie robie. Brzęczą sobie i tyle :D

mialem dokladnie tak samo - przy zapalaniu światel silniczki coś tam brzeczeały nie wiedzieć czemu no i już nie brzeczą - NIE DZIALAJą JUż :(

Kefir 29-01-2008 23:31

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Cytat:

poduszki powietrznej, w moim mondziu nie występuje takowa
z tego co pamiętam, to już pierwsze mondeo miało w standardzie co najmniej poduszkę kierowcy - 99,99%

destroyerr 31-01-2008 13:33

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
Pisałem o tym w innym wątku - warto poszukać. Winne jest ułożenie bolca regulacji od świateł z poziomu silnika - jak najbardziej do naprawienia - miałem to samo :)

ufowroc 01-02-2008 11:51

Re: Włączone światła-dziwne odgłosy!
 
A jak wcisnąłeś ten bolec z kulką w gniazdo reflektora? Boję się użyć dużej siły żeby nie uszkodzić lampy bo dość łatwo oderwać wkład reflektora i będzie mocno drgał


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.