Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338622)

Lukasz.szymkowiak 28-12-2023 17:07

Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Witam
Mam dziwny problem od dwóch tygodni. Najpierw pojawiły się błędy z systemem parkowania - czujniki raz działały raz nie - chodź nie wiem czy to ma związek z docelową usterką. Następnie podczas jazdy na piątym biegu zwolniło mnie i awaria silnika natychmiastowy serwis. Auto nie zgasło ale nie idzie w zasadzie przyspieszać, trzesie strasznie w środku, ledwo dojechałem do domu 2 km. Telefon do mechanika i następnego dnia podjechał aby tylko sprawdzić co go boli. Odpalanie i o dziwo awari silnika natychmiastowy serwis nie było - paliła się tylko kontrolka check engine, nie trzęsło już nim. Po podpięciu pod komputer błędy wszystkich czterech wtrysków - silnik 1.6 Diesel 116 km - zapomniałem dodać. Nie mam zdjęcia błędów, nie zrobiłem. Po składowaniu błędów, przejezdzka, dość tak ostro i wszystko ok zero błędów. Po powrocie po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownym awaria czujników parkowania. Z racji tego że mechanik nie miał już przed świętami czasu jeździłem tak i nic się nie wydarzyło poza tym że te czujniki parkowania raz działały raz nie. Wczoraj podczas jazdy znów takie przychamowanie i awaria silnika natychmiastowy serwis i zachowanie jak wyżej opisałem (zero przyspieszenia tak jakby był totalny opór na moc oraz telepie całym autem) dojechałem do domu i czekam teraz aż po Nowym roku oddam auto do warsztatu. Czy ktoś podejrzewa co to może być? Lub miał podobne akcje. Czuję że to będzie coś co nie będzie łatwo zdiagnozować....

rysiek53 29-12-2023 16:21

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
miałem podobny problem,kuga 2td150 10f/automat przebieg 81000km/,latem po założeniu bagażnika z rowerami podczas rozpoczęcia jazdy już widziałem że coś nie tak, w mieście jeżdzę raczej w trybie S i zauważyłem że raz redukuje biegi albo nie i albo podświetla na którym jadę biegu a raz nie,ale to mi za bardzo nie przeszkadzało i myślę że czujniki cofania widzą z tyłu rowery i taka jest reakcja.Problem pojawił się na autostradzie po ok.1 godz.jazdy,jechałem ok.140-150/godz.i musiałem trochę dynamiczniej przyspieszyć do ok.180 a tu sygnał i komunikat awarii silnika i natychmiastowy serwis,lekko mnie zmroziło i po zatrzymaniu w możliwym miejscu silnik pracował normalnie ,który po chwili zgasiłem.Włączyłem zapłon i świeciła się kontrolka awarii silnika,temperatura silnika normalna ,postałem chwilę zapalam i wszystko ok.więc jadę dalej jeszcze ok.100km. i nic.Wracam z urlopu i na autostradzie znowu miejscami specjalnie ok.180 i nic się nie dzieje.Będąc w ASO na przeglądzie mówiłem o tym,ale nie było żadnych błędów,widocznie czujnikom cofania nie podobały się rowery.Myślę że u ciebie może podobnie czujniki z jakiegoś powodu widziały błędy wtrysków,ciekawe że wszystkie 4 a potem już nie,może najpierw odłączyć czujniki i zobaczyć co się będzie działo.Nie jestem specjalistą w tych sprawach,ale dochodzę do wniosku,ze czujniki cofania mogą narobić zamieszania w sterowniku silnikiem

Lukasz.szymkowiak 30-12-2023 07:45

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Dzięki za informacje.
We wtorek po Nowym roku odstawiam auto do mechanika i będziemy próbować to ogarnąć. Wezmę pod uwagę te czujniki bo zaczęło się właściwie od tego.

rysiek53 27-01-2024 16:48

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
czy zdiagnozowałeś już tą dziwną awarię silnika

tedi_k 27-01-2024 19:09

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Cytat:

Napisał rysiek53 (Post 3479894)
...dochodzę do wniosku,ze czujniki cofania mogą narobić zamieszania w sterowniku silnikiem

BZDURA! PIRAMIDALNA!
Jak "się nie jest specjalistą" to lepiej "nie dochodzić do wniosku"...

tomao 27-01-2024 20:21

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Punkt wspólny to moduł czujników na HS-CAN.

tedi_k 27-01-2024 21:23

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3482921)
...HS-CAN.

Podobnie jak kilka/kilkanaście jeszcze innych modułów...
Jaki jest sens takiego pisania? Chce Kolega udowadniać, że faktycznie "PDC może popsuć silnik"???

tomao 28-01-2024 09:50

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Jak każde uszkodzone ustrojstwo podłączone do szyny może robić problemy (czego osobiście doświadczyłem). Były wtedy błędy komunikacji i uszkodzenia szyny.

tedi_k 28-01-2024 11:39

Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3482958)
...Były wtedy błędy komunikacji i uszkodzenia szyny.

Tego typu dyskusję podsumowałem już powyżej. Nie będę się powtarzał.
Wystarczy poczytać o czym "Koledzy z problemami" piszą - "pojawiające się i znikające" błędy wtrysków. A potem dopiero "dywagować" o błędach komunikacji...

BTW na HS-CAN jest ABS... Rozumiem, że jemu "zakłócenia od PDC" wg Kolegi nijak nie będą "przeszkadzać"...

Bardzo proszę "uruchamiać przy takich okazjach choć trochę zdrowego rozsądku i wiedzy jak to działa"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.