Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dziwne terkotanie po dodaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338559)

Grzegorz 1975 22-12-2023 20:24

Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Witam,
Ford Kuga 2, rok 2014, diesel, poj. 1995

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem dziwnego terkotania, stukania po dodawaniu gazu, najbardziej słyszalne jest na 5, 6 biegu, przy jeździe powyżej 80-100 km/godz, ale na niższych biegach i przy mniejszej prędkości także wydaje mi się, że słychać. Terkotanie słyszalne jest zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Dźwięk taki jakby uszkodzona była, wybulona opona, uszkodzona felga. Zmieniłem koła i opony na inne i dalej słychać terkotanie. Pojechałem na stację diagnostyczną, diagnostyk po sprawdzeniu stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Następnie udałem się do mechanika, który stwierdził, że lekko słychać łożysko innych nieprawidłowości w zawieszeniu nie stwierdził (sprawdził układ wydechowy, sworznie, amortyzatory, przeguby i itp., całe zawieszenie). Po wymianie łożyska dalej słychać terkotanie. Wymieniłem rozrząd, filtry, olej. Bardzo proszę o pomoc, co może być przyczyną. Każą mi dać sobie spokój z tym i że samo z czasem wyjdzie. Ale dla mnie jest to bardzo denerwujące i mam obawy żeby coś nie było poważnego. Może ktoś z formułowiczów zna jakiegoś mechanika w Lublinie, Puławach, Rykach, Lubartowie lub okolicach, który by ogarnął temat. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Grzegorz 1975 27-12-2023 20:40

Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Nikt nie pomoże. Na pewno ktoś miał taki problem?

Rafał A.(antek) 31-12-2023 12:32

Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Na odległość, trudno wyczuć.

Mariano1981 23-01-2024 17:15

Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Udało Ci się rozwiązać problem terkotania?

AndrzejKra 25-01-2024 07:47

Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Cześć
Rzuć okiem w mój wątek - miałem podobny problem, co prawda w MK1, ale Ty też masz pompę CR - i tu może warto zerknąć...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

glb-75.03 15-04-2024 11:52

Odp: Dziwne terkotanie po dodaniu gazu
 
Witam serdecznie. Podłączę się do tematu :)
Potrzebuje pomocy z naprowadzeniu lub zdiagnozowaniu usterki w mojej Kudze. Rocznik 2019 silnik 1498 EcoBoost 150 KM, przebieg 75 tys.
Problem polega na tym, iż już od dłuższego czasu słyszę takie rytmiczne klepanie w chwili kiedy dodaje delikatnie gaz. To klepanie słychać najbardziej na 4,5 i 6 biegu przy prędkości obrotowej odpowiednio ok 2000, 2400 i ok 2700. Puszczam gaz wszystko ustaje - zatem kwestie z samym układem jezdnym chyba odpadają. Byłem w serwisie - stwierdzili, że nic nie słyszą. Ale definitywnie tak nie było wcześniej. Odnoszę wrażenie że to klekotanie słychać po stronie kierowcy spod maski silnika. Jakieś podpowiedzi, co zasugerować w serwisie aby mnie nie "zlalli" ponownie i sprawdzili auto. Jest jeszcze kilka miesięcy na gwarancji i nie chciał bym za chwile z problemem zostać sam :(
Help


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.