Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338314)

Haden 05-12-2023 16:56

Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Witam, wczoraj z rana zaświeciła mi się kontrolka ładowania akumulatora, która po ok 2km znikła, później wieczorem zauważyłem, że migają mi światła, zmierzyłem ładowanie na postoju bez obciążenia pokazywało 14-14.2V. Dzisiaj sprawdziłem czy pod obciążeniem ładowanie spada i wyszło, że tylko i wyłącznie ogrzewanie przedniej szyby powoduje spadek do ok 12.0-12.2V. Przy włączonych naraz wszystkich światłach, klimatyzacji, nawiewów na max, podgrzewanie foteli, tylnej szyby itd. ładowanie pokazuje w przedziale 13.8-13.9V. (Focus C-Max 2006 rok, 1.8 Duratec)

Ktoś podpowie czy taki spadek tylko przy ogrzewaniu szyby przedniej jest normalny (bo zakładam, że nie) i co może powodować miganie świateł ??

Akumulator kupiony rok temu, rano sprawdzałem po 14h postoju na zewnątrz miał 12.4V.

MagowieOgniaEnjoyer 07-12-2023 06:28

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Raczej nie jest, podejrzewam uwalenie diody prostowniczej lub regulatora. Ogólnie lekkie mruganie świateł to rzecz dosyć typowa w tym złomie i występuje nawet przy sprawnym układzie. Ale taki spadek napięcia to już sporo, u mnie włączone dosłownie wszystko co mam to regulator nadal podaje 14,5V przy nowym prostowniku i regulatorze (światła mimo tego mrugają przy obciążeniu ze świec żarowych które grzeją chwilę po odpaleniu lub przy gwałtownym skręcaniu oraz przy zmianie biegów). Polecam odpalić sobie tryb serwisowy (wciskasz przycisk na dźwigni kierunków bez zapłonu, dajesz zapłon trzymając cały czas ten przycisk i czekasz aż sie tryb serisowy włączy, dalej klikając przycisk szukasz battery) i przejechać się żeby poobserwować napięcie. Ogólnie powinno utrzymywać się stałe, jak faluje to jak dla mnie regulator.

Haden 07-12-2023 13:13

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Dzięki za podpowiedź, przetestuję.

krzysztofSJZ 07-12-2023 17:14

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
w mondeo mk4 po regeneracji alternatora mruganie ustąpiło ale lekkie przygasanie świateł po włączeniu ogrzewania przedniej szyby nie

smietana 07-12-2023 19:38

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Mysle ze alternator nawala.

Haden 08-12-2023 08:51

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
W czasie jazdy utrzymywał się 13.9-14.0V, myślę, czy czasami najprędzej same szczotki nie będą do wymiany.

Chyba nie ma co się zastanawiać tylko zawieźć aby sprawdzili alternator.

krzysztofSJZ 08-12-2023 09:18

Odp: Spadek ładowania przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Haden (Post 3478088)
Chyba nie ma co się zastanawiać tylko zawieźć aby sprawdzili alternator.

dobry fachowiec nie wymieni samych szczotek podejrzewam że komutator też ci doprowadzi do porządku, kiedyś w innym aucie też mi światła mrugały że trzeba było się przyjrzeć pseuo fachowcy katowali mnie nowymi regulatorami dopiero porządny fachman zrobił porządek okazało się ze komutator był lekko elipsowaty, po naprawie wszystko wróciło do normy
aa najlepiej oddać w ręce fachowca


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.