Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] (1.8 TDCI 125KM) Kod: P0089 - Ciężko odpala na zimnym, brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338267)

xxxeldexxx 08-02-2016 20:55

Niskie ciśnienie szyny paliwowej 1,8 tdci
 
Od tygodnia czasu auto ciężko odpalal, kręcił 10 sęk po czym załapał.
Auto trzyma obroty i spadku mocy też nie zauważyłem aż w końcu nie odpalił kręcił i kręcił.
Auto podpięte na linkę odpalił z 2 biegu dojechalem do elektromechanika, myślałem ze cos z z rozrusznikiem.
Komputer pokazuje niskie ciśnienie szyny paliwowej 120 barown chyba, mechanik mowi ze za niskie ciśnienie powinno być 2 razy wyższe i jakm juz usłyszałem o wtryskachh to już mi się ciepło zrobiło.
Rozumiem że już po wtryskach?
jakie tam wtrysku są?
Mondeo MK IV 1.8tdci 120km 2008r

gregor75 08-02-2016 21:21

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
może by tak od wymiany filtra paliwa zacząć , potem czujnik ciśnienia paliwa np. , a nie tak z grubej rury od razu

mrk26 09-02-2016 18:23

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Zanim wyciągniesz wtryski zrób przelewy, powinno pokazać, które będą lały ;) a jak za dużo daje na przelewie to nie będzie miał ciśnienia na rozruch.

krzysiekj1990 09-02-2016 20:52

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Robie 5 lat wtryskiwacze i jeszcze sie nie zdarzyły przelewające wtryski siemens. Zostaw je w spokoju. I czujnik ciśnienia też nie ma nic do tego jedynie pozostają regulatory na pompie.

xxxeldexxx 10-02-2016 09:44

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Jestem jutro umówiony na diagnozę w serwisie forda, każdy mechanik mówi co innego chcą robić wtrysku bez sprawdzenia innych okoliczności, mam nadzieję że ford postawi odpowiednią diagnoze.

Te regulatory na pompie to droga sprawa?

xxxeldexxx 10-02-2016 14:12

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
bledy z komputera

P0490 sterowanie recyrkulacja gazów wydechowych
p0406 ego czujnik a zwarcie +bat
p141a ego czujnik A
p0489 sterownik recyrkulacja gazów wydechowych
p0088 cisnienie szyny paliwowej / układu paliwa zbyt wysoki
p0089 regulator ciśnienia paliwa
p0087 cisnienie szyny paliwowej / układu paliwa zbyt niski

po wykasowaniu błędów zostaje blad p0087

Auto jest u mechanikami zaczynamy szukać pierw leci filtr paliwa

krzysiekj1990 10-02-2016 21:46

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Masz 2 regulatory na pompie powinno sie wymieniac kompletem i wychodzi coś koło 700 za 2 szt

por_zybert 11-02-2016 08:40

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Wydaje mi się że Ameryki nie odkryję jak powiem że jeśli w przestrzeni zamkniętej spada ciśnienie poniżej założonego to albo jest nieszczelność w układzie, albo ciśnienie dostarczane nie nadąża z jego uzupełnieniem. Podejrzani o taką sytuację są przewody uszczelki zaciski filtr pompa ew regulatory i czujniki. A co jest faktycznie przyczyną bez sprawdzania elementów układu może powiedzieć tylko Pan Jackowski. Pozdrawia mądrala :)

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

xxxeldexxx 11-02-2016 20:37

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Mechanik obstawia czujnik odpieli czujnik, a komputer ciagle pokazywal za niskie cisnienie. Zeby nie generowac niepotrzebnych kosztow jutro bedzie przeklada z innego auta i zobaczymy

krzysiekj1990 11-02-2016 20:55

Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej
 
Na odpiętym czujniku pokazuje 0 więc obstawiam dalej regulatory ale może a nóż widelec :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.