Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Trzeszczenie tylnego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337915)

Demirion 09-11-2023 16:16

Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Mondeo MKIV
przebieg 181 000
rocznik 2011

Cześć, od kilku miesięcy mam problem z trzeszczeniem zawieszenia z tyłu. Te odgłosy nie są ciągłe, pojawiają się raz na jakiś czas. Na początku myślałem że to jakieś kamyczki mi wpadają i stąd te hałasy. Poszedłem do mechanika i powiedział że cały spód jest przerdzewiały i trzeba wymienić wahacze, tuleje itd. i że to trzeszczenie prawdopodobnie od tego. Wszystko zostało wymienione a trzeszczenie nadal się pojawia. Ostatnio jak jechałem autostradą i przyśpieszyłem do 140km/h to przez kilka sekund zaczęło trzeszczeć i później ucichło. Miał ktoś może podobny problem? Może mechanik źle zdiagnozował usterkę? Dodam od razu że nie robiłem auta u jakiegoś Janusza tylko w serwisie z wieloma dobrymi ocenami na google.

Juzek 09-11-2023 16:28

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
A hamulce z tyłu kiedy były robione?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Demirion 09-11-2023 16:34

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
To też było sprawdzane, klocki mają 10mm a reszta chyba w porządku bo mechanik nic nie wspominał.

Juzek 09-11-2023 17:18

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Ok. To jeszcze pozostaje kwestia tego czy klocki luźno pracują w jarzmie i czy prowadnice nie stoją i są nasmarowane.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Demirion 09-11-2023 17:37

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Na przeglądach chyba powinni sprawdzać takie rzeczy? W odstępie kilku miesięcy byłem na trzech przeglądach i nikt nic o tym nie mówił więc chyba wszystko jest dobrze.

maniek860824 10-11-2023 08:58

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał Demirion (Post 3475499)
Na przeglądach chyba powinni sprawdzać takie rzeczy?

No chyba raczej nie :P Do weryfikacji należy zdjąć koło, odkręcić zacisk, jarzmo i zweryfikować wszystko po kolei - to zdecydowanie robota dla mechanika a nie diagnosty ;)

Demirion 13-11-2023 13:06

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał maniek860824 (Post 3475546)
No chyba raczej nie :P Do weryfikacji należy zdjąć koło, odkręcić zacisk, jarzmo i zweryfikować wszystko po kolei - to zdecydowanie robota dla mechanika a nie diagnosty ;)

Wydaje mi się że to był mechanik diagnosta ale chyba jeden problem przykrył drugi. Będę działał, dzięki za odpowiedź :)

SylwekOSP 13-11-2023 17:30

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Miałem podobny przypadek w swoim fordzie. Z tym, że bardziej skrzypienie niż trzeszczenie - lub kwestia interpretacji.
W moim przypadku wymieniono z tyłu wahacz i "cukierki". Hałasy zniknęły.

Demirion 13-11-2023 17:49

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Problem w tym że wahacze i cukierki zostały już wymienione :D

Alares 15-11-2023 09:38

Odp: Trzeszczenie tylnego zawieszenia
 
Ja na co dzień słyszę "piszczenie myszy" w tylnym zawieszeniu.
U mnie problem jest w amortyzatorze, który skrzypi.
Rzeczywiście wycisza się na równej drodze. Natomiast przy najmniejszych nierównościach (kiedy amortyzatory pracują) słychać piszczenie/skrzypienie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.