Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] Klimatyzacja - jak zlokalizować wyciek czynnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337904)

Petersoon 08-11-2023 12:58

Klimatyzacja - jak zlokalizować wyciek czynnika
 
Witam wszystkich:) Posiadam Fieste z 18r. bezwypadkową. Od ponad 7 m-cy zmagam sie z niedziłającą klimatyzacja- ucieka czynnik. Zdjagnozowano u mnie przegnicie chłodnicy klimatyzacji- została wymieniona, zrobiono proóbę szczelnoci - wszystko wyszło ok. oraz zostala napita freone. Po 3 miesiacach klimatyzacja podczas uruchomiania zaczęła wydawac dziwne dzwieki z pod schowka. Zaprowadziłem ją do mechanika podłaczzyl pod maszyne i wyszlo ze polowe czynnika uciekło. Zostal wpuszczony azot z wodorem w celu weryfikacji nic nie wyszło ale pozostawiona klimatyzacja na noc podpieta pod mamometr wskazał nieszczelność. Mechanik powiedzial ze juz nie wie gdzie jez nieszczelność- pomóżcie koledzy co maa zrobić......

romano11 08-11-2023 16:11

Odp: Problem z klimatyzacją.
 
Cytat:

Mechanik powiedzial ze juz nie wie gdzie jez nieszczelność- pomóżcie koledzy co maa zrobić......
Może zmienić mechanika? Skoro Ty nie wiesz, on nie wie, ale rbh pewnie liczy... :mrgreen:
Dodać barwnik UV i wtedy z lampą w dłoni szukać wycieku. Innej metody chyba nie ma. No ale to chyba powinien wiedzieć ktoś, kto się podejmuje za pieniądze naprawy czyjegoś bolidu. Zgadywać to mogę ja - profesjonalny amator w swoim garażu :D:D
Może to być gdzieś na połączeniu, nowa chłodnica też może mieć fabrikfeler i popuszczać, zaworki, szlauchy elastyczne, kompresor...
Na odległość to raczej wiele nie pomożemy.

marekpz 10-11-2023 15:33

Odp: Klimatyzacja - jak zlokalizować wyciek czynnika
 
Jak kolega wyżej, nabić z barwnikiem (ale to chyba zbyt proste i chyba wpadł na to)
Jak z tym sobie nie poradził, to szukaj kogoś kto nabije hydrogenem i posiada detektor gazu.

luckyboy 11-11-2023 10:13

Odp: Klimatyzacja - jak zlokalizować wyciek czynnika
 
Hydrogen to azot z wodorem jak w pkt 1

Skolmi 11-11-2023 21:55

Odp: Klimatyzacja - jak zlokalizować wyciek czynnika
 
Jeśli po nocy nieszczelność widoczna jest na manometrach, to wąchacz hydrogenu powinien wyć jak strażacka syrena. Opowieść mi się nie klei. Zaprowadź samochód do warsztatu, który zajmuje się tylko klimą, a obecnemu czym prędzej podziękuj, bo wydasz majątek na yf'a.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.