Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337287)

exec 24-09-2023 14:35

Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
1 załącznik(i)
Zapalił się w trakcie jazdy. Ciśnienie oczywiście jest ok, sprawdzone ciśnieniomierzem. Czy to jest jakiś jeden czujnik? Jakieś sposoby, czy tylko wymiana?

arturek 24-09-2023 14:43

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Witam

1) Czy po wejściu w menu zapamiętałeś bierzące ustawienia?
2) Są 4 czujniki - po jednym w każdym kole
3) Na poczatek podjechać do wulkanizatora i zaprogramować czujniki - dowiemy się czy jest z nimi komunikacja
4) Może któryś czujnik pada?
5) Podłączyć tester i zobaczyć czy są jakieś błędy

pozdrawiam
Arturek

exec 24-09-2023 17:12

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Ale jestem debilem. Zapisanie pomogło, dziękuję! Nigdy tego nie robiłem, ani po wymianie opon, ani po pompowaniu do jazdy z obciążeniem i późniejszym spuszczaniu do mniejszej wartości ciśnienia. Chyba nie do końca rozumiem po co ten zapis jest?

edmun 24-09-2023 22:52

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
nie wiem.. pewnie jakieś czary.
choć kto wie.. może w instrukcji obsługi pojazdu jest pewne wytłumaczenie ale któż to wie?....

konieczko5 25-09-2023 06:48

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
W instrukcji są śmieszne rysunki i takie śmieszne znaczki. W ogóle są bez sensu, więc nawet nie ma co patrzeć... Temu 70% pytań z forum trzeba ignorować.

krzysztofSJZ 08-10-2023 19:28

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
mam podobną sytuację, kupiłem fajne felgi alu i nowe opony, (stare były za wielkie, felgi były z czujnikami oponki załozyli, zaadoptowali czujniki i było ok po około 15-17 km komunikat sprwadz ciśnienie obleciałem auto w koło i nic, w domu sprawdziłem ciśnienie na jednym zegarze 3 bary na drugim 2,4 na desce 0,0 X4 koła, po czasie wróciło na 2,4 ale na 3 kołach na 4 zas 0,0, podjechałem do serwisu stwierdzili ze czujniki do bani, głupia gadka że sa drogie 165 zł szt. ale jeden mi gada że załatwi za 240 komplet ale trzeba czekac 2-3 tyg, znając zycie na najtańsze a alliekspres, zapłąci 50 zł a 200 do kieszeni, aleok teraz moje pytanie
czy uzywając aktywatora istnieje szansa że zaaktywuję je poprawnie?
gościu na YT pokazywał procedurę z naciskaniem hamulca i 3x zapłon itd. pytam bo szkoda mi tych wentyli metalowych no i co oczywiste kasy oczywiście chodzi mi o FF mk4 2020r

konieczko5 09-10-2023 06:28

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Jesteś pewien, że przy wymianie nie uszkodzili czujników?

krzysztofSJZ 09-10-2023 06:54

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3472652)
esteś pewien, że przy wymianie nie uszkodzili czujników?

raczej to niemozliwe, wszystkie 4 ? chyba że jest coś czego nie wiem o czujnikach, w sobotę wszystko było ok, upuściłem powietrza na 2,3 tak jak w książce napisali :D a dzisiaj po 10 km wszystko wróciło do normy czyli komunikat spr. ciśnienie a na wskazniku 4 razy 0,0, zamówiłem ten cały aktywator,majątku nie kosztuje, a paręstówek mogę zaoszczędzić

TomekM_1983 09-10-2023 08:34

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Masz uszkodzony czujnik w kole, które pokazuje ciśnienie 0.0

Aby to potwierdzić, wystarczy podjechać do wulkanizatora, który ma przyrząd do sprawdzania czujników. Przykłada do każdego koła i i widzi, który żyje, a który jest martwy.

Tu nie ma żadnej wielkiej filozofii.

Mnie też jeden wulkanizator czarował że on mi na pewno czujnika nie uszkodził...

konieczko5 09-10-2023 10:09

Odp: Wiecznie świecący się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach
 
Przed wymianą było ok, a po wymianie opon jest problem. Taa, na pewno nie uszkodził... Jeszcze oczywiście czekałeś w poczekalni, zamiast patrzeć na ręce....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.