Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Dziwne buczenie powyżej 40km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337044)

Raf66 09-09-2023 11:30

Dziwne buczenie powyżej 40km/h
 
Witam, jak w powyższym temacie-walczę z problemem już od ponad miesiąca i pomimo wymiany różnych rzeczy nic nie pomaga. Otóż podczas jazdy z prędkością powyżej 40km/h samochód zaczyna dziwnie buczeć/rezonować i jest to irytujące...
Ostatnio wymieniłem wszystkie 3 poduszki zawieszenia silnika, bo były od nowości w aucie i ich zużycie było duże (samochód z 2002r)-nie pomogło. Wymieniłem pasek osprzętu, napinacz, rolkę, alternator -nie pomogło. Zamieniałem miejscami koła-nie pomogło. Łożyska w piastach też sprawdzone-nic nie szumi, żadnych luzów. Wydech też niedawno robiony-szczelny. Osłony, plastiki, przewody o nic nie ocierają w komorze silnika. Podczas postoju i dodawaniu gazu nic się nie dzieje, charakterystyczne dźwięki występują dopiero podczas jazdy. Jak wrzuci się luz podczas jazdy, to dźwięk rezonowania jest taki sam. Podnosiłem nawet przód samochodu i w powietrzu sprawdzałem jak się zachowują koła podczas jazdy-nic nie słychać. Macie jakieś pomysły co to może być?

slawomirro 11-09-2023 11:32

Odp: Dziwne buczenie powyżej 40km/h
 
Cytat:

Napisał Raf66 (Post 3469740)
podczas jazdy z prędkością powyżej 40km/h samochód zaczyna dziwnie buczeć/rezonować i jest to irytujące...
Ostatnio wymieniłem (...)

Skoro tyle rzeczy wymieniłeś i zero efektu, to widać problem jest poważny i irytujący.
Ja bym przede wszystkim wziął jakiegoś pasażera wyposażonego w sonometr, który by sprawdzał przy zamkniętych i otwartych szybach (na pustej cichej drodze) gdzie dźwięk jest najbardziej słyszalny. Różnice pomiędzy lewą a prawą stronę przodu i tyłu łatwo wówczas wyłapać i to już da jakiś pogląd kierunku gdzie szukać przyczyny.

Buczenie może też być w kabinie np od wentylatora nagrzewnicy, który im szybciej się jedzie, tym ma większy przepływ powietrza i tym bardziej wpada w jakieś niepożądane wibracje. Warto całkowicie wyłączyć wentylator w kabinie podczas tych testów.

Drugim kandydatem z podobnymi objawami, może być wentylator chłodnicy. Dla testów możesz odpiąć w silniku wtyczkę i sprawdzić czy hałas jest powyżej tej 40km/h.

Mekeke91 12-09-2023 14:00

Odp: Dziwne buczenie powyżej 40km/h
 
Też jestem zdania żebyś sprawdził czy problem występuje przy wyłączonych nawiewach, bo u mnie niestety nie domaga wentylator nagrzewnicy i skrzypi, piszczy, buczy i cholera wie co jeszcze- takie dziwne dźwięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.