Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] "Znikające" wspomaganie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336828)

mar_1981 28-08-2023 12:40

"Znikające" wspomaganie
 
Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem ze wspomaganiem. Zazwyczaj na postoju (wiadomo najbardziej czuć) wspomaganie np. w lewo kręcąc działa a jak chcę w drugą stronę przekręcić kierownice to już idzie jak bez wspomagania. Jak np. dam znowu lekko w lewo i potem znowu w prawo to pójdzie ze wspomaganiem z pół obrotu a potem znowu kicha. Naczytalem się postów i zgłupiałem od czyszczenia filterka (ktorego u mnie nie ma:shock:), po wtyczki, pompy wspomagania i wymiany oleju.

Czytałem o łożyskach amortyzatorów. Wymieniłem w weekend łożyska kpl. odrazu amorki bo moje już słabe były, obydwa wahacze i łączniki. Łożyska ori Ford reszta Lemforder i KYB.

Czy można jakoś zdiagnozować pompę wspomagania? Chodzi cicho, dopiero w maksymalnym położeniu zaczyna głosniej pracować ale bez żadnego niepokojącego dzwięku. Symbol pompy to 6G91-3K514-AK.

Macie może jakieś pomysły bo moja cierpliwość i finanse samochód na próbe wystawia:roll::D

Mam nadzieję że nie napisałem zbyt chaotycznie i zrozumiecie o co chodzi. Gdyby co mam kabel diagnostyczny ale nic nie pokazuje

Juzek 28-08-2023 12:47

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Najlepiej to sprawdzić ciśnienie jakie panuje w układzie. Podczas pracy powinno wynosić powyżej 100 barów. Sęk w tym, że nikt tego nie robi, bo manometry na takie ciśnienia są drogie.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

mar_1981 28-08-2023 18:36

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Dziś jeszcze zdjąłem lampę i nadkole. Wtyczki niby czyste tak na szybko. Muszę napięcia pomierzyć i jutro kompa podpiąć

makinen 01-09-2023 12:25

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Wiązki nie są przetarte? U mnie ostatnio wykryłem, że jedna z wiązek w jakiś sposób zaczęła dotykać do koła sprężarki klimatyzacji. Przetarł die plastikowy peszel i trochę otuliny jednego przewodu.
No i klasyka typu działa, nie działa to pękające przewody wiązki w klapie bagażnika.

Marcinsmax 11-09-2023 05:37

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Mam podobny problem. Nic nie słychać tylko ciężko czasem chodzi kierownica. Wymieniłem płyń na nowy ,przeczyściłem filtr i nic. A przy wlewaniu płynu od nowa chodziła kierownica jak nowa, potem już coraz ciężej. Po skręceniu max kierownicą w lewo i w prawo pompę słychać że pracuje.

smietana 11-09-2023 06:21

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Moim zdaniem maglownica pada. Moze juz sie gdzies zaczyna pocic. Moze sie zapowietrza, u mnie byl podobny objaw.

Marcinsmax 11-09-2023 17:57

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Maglownica sprawdzona i nie ma stuków żadnych. A kierownica nie ma luzów tylko ciężko chodzi raz na jakiś czas

smietana 11-09-2023 19:38

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Cytat:

Napisał Marcinsmax (Post 3469964)
Maglownica sprawdzona i nie ma stuków żadnych. A kierownica nie ma luzów tylko ciężko chodzi raz na jakiś czas

Tyle zeeny maglownica zaczela siadac nie musi byc stukow. U mnie zaczelo sie od pocenia i ubywania plynu a potem kierownica raz na jakis czas ciezko chodzila, zapowietrzalo sie. A wyszlo u mechanika jak podniosl auto na podnosniku i wylalo sie.

Marcinsmax 11-09-2023 20:48

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Płynu nie ubywa. Nawet po przejechaniu 4000 tys nie brakuje. Podnoszony był i spuszczany płyń też był z przekładni. Tam jest sucho. Pompę też wyjmowaliśmy i przeczyscilismy.

Bump: Ma ktoś wogóle schemat układu wspomagania do s-maxa?

Marcinsmax 13-11-2023 21:00

Odp: "Znikające" wspomaganie
 
Teraz jak jest zimno kierownica lekko chodzi. Czy ktoś miał podobny objaw?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.