Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Krótkie sygnały klaksonem co 15sekund i rozładowywanie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336821)

Slartibartfast 28-08-2023 08:07

Krótkie sygnały klaksonem co 15sekund i rozładowywanie akumulatora
 
Hej,
Od 3 dni mam dziwny objaw w Mondeo - nagle po ok 30 minutowej trasie zaczął trąbić co ok 5-10 minut. Najpierw myślałem że to jakiś baran zagrzewa kogoś, by szybciej wyszedł z domu ale okazało się, że to mój samochód...
Potem doszły bardzo krótkie sygnały klaksonem co 15 sekund. Cykl jest mniej więcej taki:
- 1 długi sygnał co ok 5 minut
- 20 krótkich sygnałów co 15 sekund (pyka przekaźnik)
I tak w kółko.
W teście zegarów żadnego błędu, kontrolki przy odpalaniu i jeździe normalnie.
Pojechałem do mechanika - pomierzył napięcie, podpiął się do ODB i też nic nie znalazł. Samochód był mi potrzebny, więc wyjąłem bezpiecznik do klaksonu i odjechałem. Następnego dnia rano już nie zapalił, aku się rozładowało na ok 6V...
Pożyczyłem od sąsiada R-12 i naładowałem aku przez weekend, samochód ożył, jednak wciąż przekaźnik pyka co 15 sekund... Aku po naładowaniu (bez odpinania) pokazywał 13V, po ok godzinie schodzi do 12,5V
Coś mi się wydaje, że to nie wina aku tylko jakiegoś ustrojstwa, które pożera prąd. Może alarm? Jest domontowany na CAN (Omega CAN expero.com.pl), nie ma własnej syreny - korzysta z klaksonu. Ale w instrukcji nic nie ma o takiej sygnalizacji. Kiedyś w S-Max miałem podobną sytuację jak padł aku przy syrence od alarmu - ale tu nie ma odrębnej syrenki...
Jakieś pomysły (poza wymianą akumulatora)?

lookash2nd 31-08-2023 18:27

Odp: Krótkie sygnały klaksonem co 15sekund i rozładowywanie akumulatora
 
***WULGARYZM*** ten ***WULGARYZM*** alarm i bedziesz mial spokój.Wiele osób w tym ja miało problemy z autem przez tą cholerną Omege. P.S. skoro nie ma własnego dzwięku to korzysta z klaksonu auta. Dobrze Ci radze wywal ten badziew.

Slartibartfast 05-09-2023 15:34

Odp: Krótkie sygnały klaksonem co 15sekund i rozładowywanie akumulatora
 
Naprawione. Aku ze starości już nie wytrzymał i ostatecznie został wymieniony na nowy. Błąd rzeczywiście pochodził z alarmu, który miał zwarcie. Samochód włączył jakiś nieudokumentowany tryb "obronno-ostrzegawczy", sygnalizując że coś mu zżera energię/gdzieś jest zwarcie.

lookash2nd 08-09-2023 19:00

Odp: Krótkie sygnały klaksonem co 15sekund i rozładowywanie akumulatora
 
Dlatego powinienes wywalic ten alarm, no chyba, ze lubisz jak Ci co jakis czas bedzie w nocy wył, albo kiedys przez niego nie bedziesz mogl otworzyc auta. Ten alarm to porazka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.