Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Nie działa ryglowanie drzwi pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335955)

pjetrucha 05-07-2023 13:35

Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
Ostatnio przez przypadek zauważyłem, że drzwi pasażera nie ryglują się i można je otworzyć nawet po centralnym zamknięciu.

To co sprawdziłem:
  • nie mam żadnych kodów błędów.
  • automatyczna szyba działa.
  • czujnik otwartych drzwi działa (podczas jazdy, jak również wyzwala auto-alarm w przypadku otwarcia drzwi pasażera, gdy alarm jest uzbrojony).

Z rzeczy, które nie działają:
  • centralny z pilota nie blokuje drzwi pasażera (chociaż słychać dźwięk zamykania). Normalnie zamyka pozostałe drzwi.
  • zamknięcie drzwi przyciskiem blokady na desce - j.w.
  • zamknięcie kluczykiem w drzwiach kierowcy - j.w.
  • brak możliwości zamknięcia kluczykiem od strony pasażera - kompletnie nie da się przekręcić zamka awaryjnego w drzwiach. Tył działa ok.

Czy ktoś miał podobne objawy i czy pasują one bardziej do uszkodzenia mechanicznego czy elektronicznego?
Gdzie szukać przyczyny?
Czy jedyna opcja to rozbieranie całego boczku w celu wymiany całego mechanizmu zamka?
Czy przy wymianie trzeba wyjmować głośnik i szybę?

technik08 05-07-2023 14:05

Odp: Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 3462517)
Czy jedyna opcja to rozbieranie całego boczku w celu wymiany całego mechanizmu zamka?
Czy przy wymianie trzeba wyjmować głośnik i szybę?


3xtak - jednak nie .
Błędnie założyłem podobną konstrukcję jak w mk2.

Czerwona izolacja skrywa moje sterowanie szybami , otwieranie i zamykanie krótkim przyciśnięciem , automatyczne zamykanie okien po uruchomieniu alarmu .

sabaciontko 06-07-2023 07:14

Odp: Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 3462517)
Czy przy wymianie trzeba wyjmować głośnik i szybę?

Nie trzeba.

pjetrucha 06-07-2023 10:43

Odp: Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał technik08 (Post 3462522)
3xtak

Też początkowo tak myślałem, bo znalazłem film, gdzie właśnie demontowali wszystko jak leci i trochę się przeraziłem, natomiast wczoraj pogrzebałem i znalazłem ten film, który wygląda już zdecydowanie mniej groźnie:


Także przynajmniej wiem już jak dokonać naprawy. Dzięki!

Zastanawiam się tylko, zanim kupię nowy zamek, jak mogę potwierdzić, że to faktycznie z nim jest problem, a nie przykładowo z jakąś wiązką?

Chociaż brak możliwości przekręcenia awaryjnego zamka raczej wskazuje na problem mechaniczny. Dobrze myślę czy coś mi umyka?

technik08 06-07-2023 12:30

Odp: Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
U mnie w mk2 do wymiany zamka musiałem rozbroić całe drzwi - boczek ,szybę , głośnik ,blachę .

Jeżeli słychać pracę zamka , a mimo to on się nie blokuje , to prawie na pewno winien jest mechanizm zamka .

pjetrucha 18-07-2023 14:56

Odp: Nie działa ryglowanie drzwi pasażera
 
Jestem po naprawie.

Tak łatwo i szybko jak na filmiku to nie było, ale się udało.
Dla potomnych - powyższy film w gruncie rzeczy jest poprawny i pomocny, jednak są drobne różnice w wersji EU. Przykładowo w mojej wersji wyposażenia znalazłem dwa dodatkowe elementy, które trzeba było zdemontować przed wyjęciem zamka, a których brak na filmie.

Najwięcej zabawy miałem chyba z wyjęciem całego mechanizmu zamka z drzwi, bo blokował się na karoserii gdzieś głęboko, więc na ślepo musiałem szukać co go trzyma.

Drugą problematyczną rzeczą był ten dupelek, bo kompletnie nie wiedziałem, jak go się demontuje:
https://i.ebayimg.com/images/g/LO0AA...1Tw/s-l640.jpg
(trzeba odgiąć dwa wewnętrzne białe plastiki)

Nie mówiąc już o szukaniu samej części, bo zamek też wychodził chyba w 3 różnych wersjach.

Operacja się udała i pacjent przeżył. Dzięki za pomoc!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.