Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335764)

Pablo6736 24-06-2023 10:09

Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Cześć. Pacjent ford fusion 1.4 benzyna 2008 rok ze skrzynią durashift est(czy jakos tak). Po wyjeciu, naladowaniu akumulatora i zamontowania go spowrotem nie ma możliwości uruchomienia silnika. Po ustawieniu lewarka w pozycji N (lub jakimkolwiek) po przekreceniu stacyjki na zapłon wyskakuje informacja o awarii skrzyni biegów, swieci sie kontrolka koła zebatego. Po podpieciu pod komputer wyrzuca blad P0500. Czytalem conieco na internecie jednak bez zadnych konkretow, czy w tym aucie faktycznie jest jakis czujnik na skrzyni czy moze przy kole, czy to w ogole nie kwestia czujnika? Czy gdzies jeszcze szukac przyczyny? Moze akumulator stary? Mial ktos taki problem i go rozwiazal? Z gory dzieki za pomoc

thesperado 24-06-2023 10:42

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Czy to jedyny DTC w całym pojeździe? Kolega jakiś czas temu walczył ze sterowaniem tą skrzynią. W sumie auto przestało ponad rok zanim zaczęło jeździć poprawnie i w końcu się udało, tylko trzeba było przerobić to draństwo na manuala. Było tak wiele wymienianych, naprawianych i sprawdzanych miejsc, że trudno zabrać i opisać całą historię. A zapomniałem jeszcze dopisać, że zanim się zaczęły problemy ten mój kolega był zachwycony tym wynalazkiem.

Pablo6736 24-06-2023 10:46

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Mial jeszcze co jakis czas blad wypadania zaplonu na 1 cylindrze, ale normalnie zawsze palil bez problemu, takze wydaje mi sie ze to niepowiazane w tym przypadku, bo tu ewidentnie slychac jak cos blokuje w ogole mozliwosc uruchomienia rozrusznika

Antej 24-06-2023 10:59

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Ta skrzynia to pół automat.
Poszukaj na forum o usterkach samego sterownika skrzyni.
Zwykle kończy się to wymianą.
Zapewne przekładka na manual będzie lepszym rozwiązaniem.

darmodziej 24-06-2023 11:45

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Cytat:

Napisał Pablo6736 (Post 3461254)
Moze akumulator stary?

Jakie jest napięcie akumulatora podczas próby uruchamiania?
Cytat:

Napisał Pablo6736 (Post 3461254)
Po ustawieniu lewarka w pozycji N (lub jakimkolwiek)

Nie wiem, jak w tej skrzyni biegów, ale u mnie silnik można uruchomić tylko w położeniu P lub N, we wszystkich pozostałych rozrusznik nie będzie kręcił.

Pablo6736 24-06-2023 12:02

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Nie wiem na ile wierzyć aplikacji, ale mierzone aplilacja a nie multimetrem napiecie, ktore podaje obd przy wlaczonym zaplonie - 11.5v, a co do pozycji P na lewarku, to w tej skryzni nie ma takiej :D

darmodziej 24-06-2023 12:10

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Cytat:

Napisał Pablo6736 (Post 3461266)
przy wlaczonym zaplonie - 11.5v

To stanowczo za mało jak na świeżo ładowany akumulator, choć zalecam zmierzyć napięcie woltomierzem.
Pożycz od kogoś dobry akumulator i sprawdź jeszcze raz.

Pablo6736 24-06-2023 14:49

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Podpiąłem inny akumulator, jednak nic to nie zmieniło. Coprawda nie wykasowalem błędu po zmianie aku, te same komunikaty sie wyświetlały, nie wiem czy to ma znaczenie.

darmodziej 24-06-2023 15:02

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
Napięcie zmierzyłeś woltomierzem na jednym i drugim akumulatorze?
Błąd wykasuj, bo to może mieć znaczenie.

Antej 24-06-2023 15:18

Odp: Samochód nie odpala - awaria skrzyni biegów - błąd P0500 bank A
 
W tym aucie nie ma BMS, wiec stare bledy o niskim napięciu nie blokują żadnego modułu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.