Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335099)

kubaebr 15-05-2023 13:37

Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Cześć,

Czy orientujecie się, w którym przewodzie/bezpieczniku pojawia się napięcie po zapłonie pod maską? Chodzi mi o najmniej skomplikowane podłączenie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Lord_Fordemort 15-05-2023 13:39

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Jeśli chodzi Ci np. o podłączenie przekaźnika sterującego ledami do jazdy dziennej, to ja się kiedyś wpiąłem w przewód od alternatora.
Tylko podkreślam, że on nie zasilał obwodu, tylko przekaźnik (czyli kilka mA), który je załączał już bezpośrednio z aku.
Brzydkie, ale proste.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu Wi-Fi (sąsiada)

tomao 15-05-2023 14:28

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Wg schematu dla MY2006 napięcie po zapłonie na pewno jest na bezpiecznikach F37-F39 i F41-45. Podłączanie się do przewodu cyfrowego alternatora nic dobrego nie przyniesie.

kubaebr 15-05-2023 14:44

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Hej, tak, chodzi mi tylko o sygnał, plus będzie pociągnięty z akumulatora. Jeśli dobrze wyczytałem to Mondeo Mk4 ma inteligentne ładowanie na aku i bezpieczniej jest podłączyć taki przewód pomocniczy, który da właśnie informacje w ramach napięcia po stacyjce, by sterownik brak plus z aku :)

Lord_Fordemort 15-05-2023 14:51

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
No widzicie, całe życie się człowiek uczy.
Zapomniałem dodać, że ja to zrobiłem jeszcze w poprzednim aucie, Toyocie Avensis - tam takich cudów nie było. I działa nieprzerwanie od 7 lat (wiem, bo auto zostało w rodzinie)

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu Wi-Fi (sąsiada)

kubaebr 15-05-2023 15:52

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3456465)
Wg schematu dla MY2006 napięcie po zapłonie na pewno jest na bezpiecznikach F37-F39 i F41-45. Podłączanie się do przewodu cyfrowego alternatora nic dobrego nie przyniesie.


F45 jest od wycieraczki tylnej szyby a ta naturalnie działa tylko od zapłonu w górę. Genialny kandydat do wpięcia, dzięki!

mpendzik 15-02-2024 19:29

Plus po zapłonie pod maską
 
Witam serdecznie.
Chcę sobie podłączyć emulator sondy za katem i potrzebny jest do tego plus po zapłonie pod maską. Podpowiecie gdzie go najłatwiej znaleźć??
Chodzi o mk4 2.0 benzyna.
Pozdrawiam.

atari 16-02-2024 10:09

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
bezpiecznik od podgrzewana spryskiwaczy ma plus po stacyjce

Bump: co chcesz podlaczyc?

klocolus 16-02-2024 11:05

Odp: Plus po zapłonie pod maską
 
Cytat:

Napisał mpendzik (Post 3485085)
emulator sondy za katem

Klasyczna tulejka nie działa? Powinna tylko taka z najmniejszą dziurką albo mikrokatem, chyba łatwiej niż emulator ;)

mpendzik 16-02-2024 16:35

Odp: Plus po stacyjce pod maską, podłączenie przewodu
 
Niestety nie działa żadna: ani kątowa ani prosta 2 o 3 mm więc mam dosyć i instaluje elektroniczny emulator… mam nadzieję że pomoże.
Pozdrawiam o dziękuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.