Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jaki olej do skrzyni biegów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335093)

NorthernKing 19-07-2011 22:33

Jaki olej do skrzyni
 
WItam.
jestem świeżym posiadaczem c-maxa 1,6 tdci 2004 r. w związku z tym muszę co nieco powymieniać i tu pytanie. Jaki olej najlepiej nalać do skrzyni biegów i jaką ilość kupić bo nie wiem ile tam się go mieści...?
No i jak już o olejach to takie pytanko czy do silnika lać fordowski czy zmienić na jakiś inny lepszy?
z góry dzięki:)

norbi1150 20-07-2011 11:09

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
witam. jeśli chodzi o olej w skrzyni to sie go nie wymienia chyba że cieknie lub po jakimś remoncie , a co do oleju to ja zalałem castrol edge 5w40 ale teraz myśle nad motulem według mechaników jest dużo lepszy ale to jeszcze przemyśle

NorthernKing 21-07-2011 10:02

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
niby się nie wymienia ale ja nie wiem co się działo z tym autem (oczywiście poza tym, że jest bezwypadkowy, garażowany, pierwszy właściciel, serwisowany w aso, nie palone... itp;)) i jakiej jakości olej w skrzyni jest i czy w ogóle jest, a skoro koszt stosunkowo nie wielki to można by zrobić w pakiecie z innymi rzeczami... tak mi się wydaje...

maro18 23-07-2011 21:47

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
Wymiana oleju w skrzni biegów to 91zł, olej Motorcraft IB5MTX 175 zł, ceny w ASO. Ze względu na wiek auta i przebieg warto wymienić.
Pozdrawaim

NorthernKing 24-07-2011 21:11

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
taki olej? 1 litr starczy?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wrzoch 24-07-2011 22:06

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
Cytat:

Napisał NorthernKing (Post 1685062)
WItam.
jestem świeżym posiadaczem c-maxa 1,6 tdci 2004 r. w związku z tym muszę co nieco powymieniać i tu pytanie. Jaki olej najlepiej nalać do skrzyni biegów i jaką ilość kupić bo nie wiem ile tam się go mieści...?
No i jak już o olejach to takie pytanko czy do silnika lać fordowski czy zmienić na jakiś inny lepszy?
z góry dzięki:)

Co do oleju w skrzyni, to powtórzę teoretycznie to co jeden z moich przedmówców - w ASO mi powiedzieli, że przy remoncie skrzyni się wymienia.

Jeśli chodzi o olej silnikowy - to temat rzeka. Ja jeździłem na Formule S, potem Formuła S znikła, przerzuciłem się na Formułę F, a ostatnio zacząłem lać TOTAL Quartz 5W40 - olej który zaleca producent ... silnika - czyli koncern PSA. Na takim oleju chodzą Pugi i Cytryny z silnikami HDI. Castrol (prawdziwy producent olejów dla Forda) nie za specjalny jest.

Golm 01-09-2011 11:50

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
Cytat:

Napisał NorthernKing (Post 1687199)
taki olej? 1 litr starczy?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I jak wymieniałeś ten olej? Ile litrów potrzeba??

Ja mam chyba wyciek ze skrzyni i przymierzam się do sprawdzenia tego i wymiany oleju?

smyku91 16-08-2017 12:07

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
Witam, też chcę wymienić olej w skrzyni biegów w focusie c-max 1.6 B 115 KM z uwagi na wyciek oleju przez uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów. Nie wiem ile czasu cieknie ani ile go ubyło więc przy okazji chcę zalać nowy olej. Ktoś wie ile litrów potrzeba?

Tvvardy 16-08-2017 18:06

Odp: Jaki olej do skrzyni
 
IB5 -2.8L
MTX75-1.9L
MMT6 -1.75L
Poziom do otworu wlewowego od 0-5mm
Polecam Motul SAE 75W90

bamber270 16-07-2018 07:53

Jaki olej do skrzyni biegów
 
Witam mam pytanie czy oleje klasy GL5 można eksploatować w naszych skrzyniach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.