Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wymiana szyby czołowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335078)

arni_ 13-05-2023 15:42

Wymiana szyby czołowej
 
Witam.Panowie czeka mnie wymiana szyby w fordzie mondeo kombi MK5.Zdecydowałem sie na wymianę w ASO. Na co szczególnie zwrócić uwagę,żeby mi jakiej lipy nie odwalili ? Czytałem że przy wymianie muszą podobno jakieś boczne listwy wymienić ? Poproszę o jakieś wskazówki. :)

Krzak1 14-05-2023 17:36

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Wymiana jak każda inna szyba czołowa, takie rzeczy każdy zakład od wymian zrobi, a że w ASO, to jakieś "boczne" listwy dorzucili. Ja wymieniałem szybę, w normalnym warsztacie za chyba 1100, dokładałem LIDAR więc wziąłem szybę ful, dostałem dokładnie tą samą szybę co oryginał, tylko bez znaczka FORD.

Hansolo 14-05-2023 21:06

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Jedne co można zrobić przy wymianie szyby czołowej, to porządek z podszybiem/kokpitem. U jednych jest pofalowany, u innych wystaje czarna gąbka, a u nielicznych jest wszystko ok.

MaXyM 14-05-2023 21:23

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
btw istnieje do mk5 szyba z fiktrem IR? nigdzie nie widzialem a dziwiloby mnie gdyby takiej opcji ford nie przewidzial.

A jeszcze nie wiecoe czy szyba do vignale jest inna? (czasami na yt ktos cos o tym wspomni ale jakos nie wierze)

Hansolo 14-05-2023 21:58

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Miałem w poprzednim, a przynajmniej w/g Vin-u : akustyczna, podgrzewana , atermiczna- odbijająca coś tam coś tam. Nie miała ona tego fioletowego zabarwienia. Faktycznie kokpit się nie nagrzewał zbytnio latem. Tak samo było z szybami w panoramie. Nie biło ciepło przez te szyby, gęby też nie opalało.

Matych 14-05-2023 22:12

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 3456367)
btw istnieje do mk5 szyba z fiktrem IR? nigdzie nie widzialem a dziwiloby mnie gdyby takiej opcji ford nie przewidzial

Oczywiście że była,nikt nie brał bo to przeoczył tak jak ja.700 zł kosztowała ta opcja w 2017 roku. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Prawie nie widzę takich sztuk,ale była.Ta szyba nie może być przy ACS bo zakłóca działanie lidaru.Wiec była tylko dla kamery.

arni_ 15-05-2023 04:29

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Dziękuje Panowie za sugestie.W warsztacie powiedzieli mi że jest 2 rodzaje kamer czy coś takiego,i muszę podesłać zdjęcie obecnej.Z drugiej strony myślę jest oryginalna to dlaczego ma być jakiś zamiennik,i nie wiadomo czy takiej samej jakości.

Krzak1 15-05-2023 08:17

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Ford sam szyb nie produkuje, zleca produkcje i dokleja znaczek, z ciekawości ile kosztuje szyba w ASO „oryginalna”?

jaceks 15-05-2023 13:37

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
w moim galaxy szyba IR z wymianą kosztowała 5,5 tyś netto. z czego ok 4 tyś szyba i 1,5 tyś robocizna i pakiet części jednorazowych (kleje, listwy).
razem na fakturze coś ok. 7 tyś brutto

MaXyM 15-05-2023 16:12

Odp: Wymiana szyby czołowej
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3456370)
akustyczna, podgrzewana , atermiczna- odbijająca coś tam coś tam

Ciekawe ciekawe. Wg dekodera VIN mam pozycje: standard green glass wndscrn
A przeciez jest conajmniej podgrzewana (zakladam ze i akustyczna) - przeciez to Vignale ;)
Musze podejsc do szyby i zczytac numerki

Cytat:

Napisał Matych (Post 3456371)
Ta szyba nie może być przy ACS bo zakłóca działanie lidaru.Wiec była tylko dla kamery.

Z tego co czytalem to z LIDARu Ford sie wycofal juz dawno. ACS nie mam i tak (choc tempomat do ze zera jest). Ale faktem jest ze jak szukalem auta to nie widzialem zadnej oferty z szyba IR. A jesli nie widac filtru z zewnatrz (choc nie wiem jak by to osiagneli) to jeszcze trudniej.

No ale jesli sa to przy najblizszej okazji wymienie na te najlepsza ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.