Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334936)

r0ck 04-05-2023 08:05

Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
2 załącznik(i)
Witajcie, od dłuższego czasu mam problem ze zbierającą się wodą w schowku w bagażniku - wiem temat jest na forum, doszedłem gdzie ciekło.
Ale jest inny problem. Otóż w bagażniku istnieje coś takiego jak wywietrznik, który jest usytuowany pod poszyciem zderzaka, a dokładnie pod ślizgiem zderzaka. Dokładnie sobie to obejrzałem i tamtędy może lać się woda z nadkola lub poprawcie mnie czy przy prawidłowym zamocowaniu nadkola z tej tkaniny nie ma prawa tam zaciekać woda? U mnie we wnęce pod tym wywietrznikiem była taka szmata chłonna i pełna wody. Rozumiem, że mogła się dostać jak miałem nieszczelność w karoserii tak jak opisywane było w wątku o wodzie w bagażniku.
Reasumując chciałbym wiedzieć, czy przy 100% szczelnym poszyciu karoserii, przez wywietrznik nie dostanie się woda - bo z stamtąd odpływu nie ma.
Pierwsze foto to wywietrznik a drugie foto tylko przekręcone to miejsce gdzie się zbierała woda - za tą ścianką jest kolejny profil gdzie jest ów wywietrznik.

BobMF 04-05-2023 11:53

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
mam sucho

r0ck 04-05-2023 12:19

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
ok, to super.

eclipse 05-05-2023 07:37

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
Na pewno trzeba by to było sprawdzić po jakiejś przejażdżce w deszczowe dni to bardziej wiarygodne . Osobiście uważam że jakaś część jednak sie tędy dostaje podobnie jak przecieki pod tylnymi lampami w nadwoziu czy okolice trąby słonia i zgrzewy nadwozia w górnej części .

r0ck 05-05-2023 11:04

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
o ile zgrzewy i przelotkę mogę wykluczyć na 100% bo uszczelniłem, tak tego wywietrznika nie mogę. Ciekawe co by się stało jakbym go zagłuszył i wyeliminował źródło dostawania się wody z zewnątrz.

SRS 05-05-2023 11:59

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
Cytat:

Napisał r0ck (Post 3455191)
tak tego wywietrznika nie mogę

wpierw przetestuj możliwość zaślepienia taśmą wywietrzników z obu stron i zobaczysz że powstanie nowy problem - z zamykaniem drzwi
Praktycznie w każdym aucie znajdziesz takie wywietrzniki, żeby działały prawidłowo powinny mieć "żaluzje" z gumy i one powinny być nie uszkodzone to wtedy zdadzą egzamin przy zamykaniu auta (będą się uchylały) jak i podczas deszczu ( będą przylegały do ramki )
a tak wygląda nowy wywietrznik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

r0ck 05-05-2023 12:04

Odp: Wywietrznik w bagażniku - jego rola i dylemat
 
No właśnie, ktoś po coś to wymyślił, u mnie wywietrznik jest kompletny, tylko się zastanawiałem czy nie puszcza wody, ale chyba nie powinien. Będę obserwował. Dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.