Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ściąga po wymianie sprężyn (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333810)

billop 03-03-2023 13:37

Ściąga po wymianie sprężyn
 
Witam. Po wymianie przednich sprężyn auto zaczęło ściagać w lewą stronę. Kierownica w pozycji neutralniej też nie jest w poziomie. Mam wrażenie że w prawą stronę kręci się ciężej. Do tej pory 2 razy ustawiałem zbieżność i przekładałem koła. Czy jest sens robić kalibrację czujnika skrętu kierownicy?

tomao 03-03-2023 13:50

Odp: Ściąga po wymianie sprężyn
 
Coś źle złożone. Sam po wymianie sprężyn nic nie robiłem i jedzie prosto przy każdej prędkości.

zmulim 03-03-2023 14:02

Odp: Ściąga po wymianie sprężyn
 
To owe „coś” źle złożone może być czymkolwiek w kolumnie McPhersona… Jeśli robiłeś sam - rozbieraj, sprawdź czy sprężyny dobrze siedzą w swoich gniazdach i czy amortyzator siadł dobrze w zwrotnicę. Jeśli zaś robił warsztat - sprawa prosta, jedziesz na reklamację i koniec kropka, niech poprawiają co spartaczyli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kovalek 03-03-2023 17:31

Odp: Ściąga po wymianie sprężyn
 
Jeżeli kierownica się przekręciła, to ewidentnie coś się zmieniło w geometrii.
Teoretycznie po wymianie sprężyn, wszystko powinno być jak wcześniej.

Ja wymieniałem amorki i łożyska McPhersona i po naprawie nic nie ściągało i kierownica była prosto. Coś musi być inaczej złożone, niż dotychczas. Dziwne, że zrobienie zbieżności nic nie poprawiło. Masz wydruk? Może są nieprawidłowe kąty, czego drążkami nie wyregulujesz i trzeba sprawdzić dokładnie co jest nie tak.

zmulim 03-03-2023 17:48

Ściąga po wymianie sprężyn
 
Jak zrobienie zbieżności miało coś poprawić jeśli np sprężyna „siadła” niewłaściwie? Co trzeba by regulować bo to poprawić? No właśnie nie da się… Teoretycznie mało kto po wymianie amortyzatorów czy sprężyn robi geometrię bo wszystko składa się Ok i auto jeździ Ok. Ale mimo wszystko zaleca się taki zabieg przeprowadzić.

A tutaj jak mówię - jeśli kolega sam wymieniał jak pisze, to musi niestety zrobić inspekcję. Jeśli zaś warsztat, to kierować się do nich z reklamacją i nie brnąc w zbędne koszty z ustawianiem geometrii zanim wszystko nie zostanie doprowadzone do porządku…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fulara 03-03-2023 21:15

Odp: Ściąga po wymianie sprężyn
 
sprężyna wsadzona albo

1. do góry dołem jeśli się tak da

albo poduszka \ łożysko zostało źle ułożone względem nadwozia

w starych fordach na łożysku jest taki nosek i ten nosek się ma zgrać w linii prostej z noskiem na amorze

źle złożyłeś i czeka cię rozbiórka

geometrią jeszcze tylko pogorszyłeś stan, bo po poprawie babola jeszcze raz na geometrię musisz jechać

Bump:
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3447305)
Ale mimo wszystko zaleca się taki zabieg przeprowadzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to jest wręcz konieczne, bo na nowych sprężynach auto idzie w górę więc w fordach robi się rozbieżność

jak jest wszystko dobrze poskładane to masz skopaną zbieżność \ rozbieżność ale jednakowo i to jeździ. natomiast dobrze nie jest.

a tu, jest coś ewidentnie źle poskładane

RyszardaTrzeciaWaza 04-03-2023 05:21

Odp: Ściąga po wymianie sprężyn
 
Odwrotnie założona sprężyna, albo nie do tego auta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.