Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] rozładowujacy sie akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333808)

wasky1 03-03-2023 12:10

rozładowujacy sie akumulator
 
Witam,
Ciagle rozladowywuje mi sie akumulator w Kudze 2021 1.5 ST. W serwisie Forda wymienili akumulator. Nic to nie pomoglo. Czy ktos sie z tym spotkal?

Pozdrawiam

tombalt 05-03-2023 15:57

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
No jasne. Wystarczy mało jezdzić, cały czas na krótkich dystansach, grzać przednią szybę i każdy akumulator będzie się "rozładowywał".

tomaszjan31 05-03-2023 19:44

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3447499)
No jasne. Wystarczy mało jezdzić,

Nie jest tajemnicą ze w mk3 coś nie tak z tymi bateriami jest.
Było już sporo dyskusji na ten temat.
Sam zaczynam mieć problem po 10mies użytkowania

Farfocel 05-03-2023 20:09

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Cytat:

Napisał wasky1 (Post 3447261)
Witam,
Ciagle rozladowywuje mi sie akumulator w Kudze 2021 1.5 ST. W serwisie Forda wymienili akumulator. Nic to nie pomoglo. Czy ktos sie z tym spotkal?

No to znowu trzeba pojechać do serwisu i zażądać przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki, w tym w szczególności sprawdzić pobór prądu na postoju po wygaszeniu większości odbiorników (jakoś 30 minut po wyłączeniu auta). Jeżeli jakiś odbiornik ma zwarcie, to może błyskawicznie rozładować akumulator na postoju w kilka godzin. Może być coś nie tak z ładowaniem i tak dalej. W przeciwnym razie można sobie wymieniać akumulatory w nieskończoność. Ewentualnie poprosić o pomoc Ford Polska, który z radością przyjrzy się, czy dealer nie naciągał importera na niepotrzebne wymiany akumulatora na jego koszt.

Andre 1210 12-04-2023 10:00

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Mam podobny problem. Za niski poziom napięcia i wiele funkcji samochodu nie działa ( np. autostart) Po wgraniu nowego oprogramowania problem nie istniał przez kilka miesięcy - obecnie powrócił. Serwis stwierdził ze akumulator jest za słabo naładowany ale pomimo ładowania temat nie jest rozwiązany. Przebiegi dzienne nie są wielkie - 2x 30 km - wystarczające moim zdaniem. Jakieś porady ktoś miał cos podobnego ?

tomao 12-04-2023 10:14

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Cytat:

Napisał Andre 1210 (Post 3452331)
Przebiegi dzienne nie są wielkie - 2x 30 km

To jest moim zdaniem wystarczający przebieg na utrzymanie akumulatora w dobrym stanie bez doładowywania, ale widać Ford przyłożył się do algorytmów BMS mistrzowsko i może liczyć na ich szybkie wymiany.

angelz 12-04-2023 19:04

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Jak jesteś już bardzo zdesperowany to zobacz czy to pomoże:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Piotr_24 28-05-2023 09:32

Odp: rozładowujacy sie akumulator
 
Ja już 3 razy nie wyjechałem z garażu, FHEV, zawsze gdy stoi jeden dzień nie ruszana...

wasky1 01-06-2023 07:21

Odp: rozladywujacy sie akumulator
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3447532)
No to znowu trzeba pojechać do serwisu i zażądać przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki, w tym w szczególności sprawdzić pobór prądu na postoju po wygaszeniu większości odbiorników (jakoś 30 minut po wyłączeniu auta). Jeżeli jakiś odbiornik ma zwarcie, to może błyskawicznie rozładować akumulator na postoju w kilka godzin. Może być coś nie tak z ładowaniem i tak dalej. W przeciwnym razie można sobie wymieniać akumulatory w nieskończoność. Ewentualnie poprosić o pomoc Ford Polska, który z radością przyjrzy się, czy dealer nie naciągał importera na niepotrzebne wymiany akumulatora na jego koszt.

niestety juz trzeci akumulator sie rozladowywuje. Pojechalem na serwis. sprawdzili pobor pradu i powiedzieli, ze na postoju jedynie kamery pobieraja prad. Odlaczyli je i kazali ich nie uzywac. Porazka. Jak to nie moge miec kamer w aucie?! No nic, odlaczylem.... Minal tydzien i ktos wpie***l sie mi na prakingu w zderzak. Oczywiscie nie mialem nagrania! Moim zdaniem, serwis Forda bardzo ignorancko podchodzi do swoich zadan. Przez ten caly syf zrezygnowalem z floty Forda w swojej firmie.

angelz 01-06-2023 08:34

Odp: rozładowujacy sie akumulator
 
A wiecie co mnie najbardziej wk..denerwuje w tym wszystkim? Mamy drugie auto (nie ford) odpalane po ~10 razy dziennie na krótkich trasach typu szkoła przedszkole sklep radio na postoju maksymalna jednorazowa trasa od kilku lat to 15km i nigdy nie było problemu z baterią nawet w zimie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.