Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333554)

FunkTheD 18-02-2023 16:13

zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i pojawiłem się na tym forum, bo mam ogromny problem z moim Mondeo i nie mogę znaleźć rozwiązania. Dla mojego mechanika kończą się pomysły wiec jedyna nadzieja, że komuś w Was udało się rozwikłać ten problem i byłbym wdzięczny za wskazówki.
Ford Mondeo Mk4 2.0 FlexiFuel 145KM z 2008 roku z instalacją LPG

Samochód ma potężny problem z odpaleniem na zimno, silnik zostaje zalany ogromna ilością paliwa. Przez co samochód nie odpala, po dłuższej próbie kręcenia z wciśniętym pedałem gazu załapuje i gdy uda się uruchomić wyrzuca duże ilości białego dymu (zalane świece). Poprzedniej zimy miałem ten sam problem i nie wiadomo co pomogło. Całe lato przejeździłem bez problemu a w tą zimę problem powrócił.
Do tej pory sprawdzone zostały :
- błędy w sterowniku - druga sonda - nic dziwnego przy takiej ilości paliwa
- sprawdzone luzy zaworowe - idealne
- kompresja idealna
Po stronie elektryki
- wiązka do sterownika
- totalnie pominięta instalacja lpg (sterownik zmostkowany, wtryski wyjęte )
- wyczyszczona przepustnica
- wywalony katalizator gdyż z wykręcona sonda auto odpalalo i chodziło przez 30sek zanim go zalało (sondy wymienione rok temu - Bosch)
- wyczyszczony zbiornik paliwa i pompa paliwa, zalane świeże paliwo i preparat do czyszczenia układu paliwa
- wtryski wszystkie cztery podają tak samo (dość sporo paliwa )
- wymieniony map sensor w kolektorze ssącym
- wymienione świece zapłonowe
Wg schematu autodaty nad którym siedzieliśmy wychodzi ze ten silnik bierze dawkę rozruchowa z czujnika temp (wg komputera diagnostycznego parametr jest ok- pokazuje temp zbliżona do temp powietrza ) map sensora i duży wpływ na powietrze ma przepustnica - to są nasze typy jeżeli chodzi o usterkę , podejrzewamy tez usterkę sterownika lub rozjazd map przez lpg , lub/i uszkodzone wtryskiwacze .
Samochód miał tak duża dawkę paliwa ze olej, który spuściliśmy był właściwie benzyna z olejem .
Może ktoś miał podobny przypadek ,i może pomoc . Nam kończy się cierpliwość i pomysły .

darmodziej 18-02-2023 17:24

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Cytat:

Napisał FunkTheD (Post 3445394)
miał podobny przypadek

Miałem. U mnie przepuszczał paliwo tłumik pulsacji ciśnienia paliwa i benzyna przewodem łączącym tłumik z kolektorem dolotowym dostawała się do silnika. Sprawdź, czy w tym wężyku nie ma benzyny.

FunkTheD 18-02-2023 19:09

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Dziękuje za radę a masz może zdjęcie jak wygląda ten element, bo mechanik nie kojarzy żeby było tam coś poza zaworem par paliwa.

darmodziej 18-02-2023 19:21

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
1 załącznik(i)
U mnie, w listwie paliwowej zamontowany jest tłumik pulsacji ciśnienia paliwa, czasem błędnie nazywany regulatorem ciśnienia paliwa. Może też być regulator ciśnienia paliwa, zależnie od silnika. Można też sprawdzić wężyki dochodzące do kolektora dolotowego. W żadnym nie powinno być paliwa.
W załączniku zdjęcie tłumika.

FunkTheD 18-02-2023 20:43

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Dziękuje! u mnie regulator jest w pompie paliwa.

darmodziej 18-02-2023 20:54

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
U mnie regulator też jest przy pompie paliwa w zbiorniku. W listwie paliwowej na silniku jest tłumik pulsacji ciśnienia paliwa. Może u Ciebie nie ma, nie wiem.

FunkTheD 18-02-2023 21:04

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Dla pewności w poniedziałek to jeszcze sprawdzimy. Bardzo dziekuję za radę.

Styber 19-02-2023 06:18

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Przeczytaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

FunkTheD 19-02-2023 12:04

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Dziękuje! , tez obstawialiśmy soft, choć jeszcze tego nie zrobiliśmy, ale widzę, że trzeba to zrobić :) dam znać czy pomogło.

Rafał A.(antek) 20-02-2023 21:44

Odp: zalewa świece dużą dawką paliwa 2.0 Benzyna LPG
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3445414)
W załączniku zdjęcie tłumika.

w Jakim aucie to masz?

Bump:
Cytat:

Napisał FunkTheD (Post 3445480)
Dziękuje! , tez obstawialiśmy soft, choć jeszcze tego nie zrobiliśmy, ale widzę, że trzeba to zrobić

Instalacja fabryczna LPG? Albo może BRC?

Walczyłem z identycznym problemem, pytaj w razie co.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.