Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332700)

rafanaldo7 03-01-2023 16:44

Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
Witam.
Czy ktoś z posiadaczy CC wymieniał uszczelkę umiejscowioną pomiędzy szybą przednią a początkiem dachu ?
Ta uszczelka zachodzi też na oba drzwi (gdzieś od połowy drzwi w stronę lusterek) i w tamtych miejscach mam małe przecieki.
Ogólnie gdzieś znalazłem opinie, że może być problem z dostępnością tej uszczelki nawet w salonach Forda, a i montaż nie jest prosty... gdzieś czytałem o przypadku, że gość po wymianie miał więcej przecieków niż przed nią.

I teraz zagwostka czy ruszać to czy nie ???

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

konieczko5 03-01-2023 21:05

Odp: Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
Uszczelnij silikonem. :)

rafanaldo7 04-01-2023 08:38

Odp: Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Antej (Post 3438542)
[...]

Nie używaj niczego na bazie octu, czy innego kwasu, jeśli zależy ci na braku rdzy w tych miejscach.

Ok, a czym to można uszczelnić ?

Taki klej/masa uszczelniająca ? --->[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:

Bump: Dodaje też fotki.
FOT 1 - przeciek jest w miejscu łączenia tych uszczelek (spod tej nachodzącej uzsczelki na drugą)
FOT 2 - przedstawia rozszczelnienie, które jest pewnie winowajcą przecieku.

Aczkolwiek tak jak pisałem wyżej, wolałbym wymieniać całość (u kogoś to się zajmuję szybami/uszczelkami, albo jakimś serwisie cabrio), tylko chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat czy warto to zrobić, czy nie wkopię się jeszcze bardziej z tą wymianą.

Antej 04-01-2023 09:34

Odp: Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
klej do szyb

konieczko5 04-01-2023 09:54

Odp: Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
Klej do szyb nie jest elastyczny. Szukałbym coś z oferty Sika.

Patka1910 08-05-2024 14:16

Odp: Cabrio 2007 - wymiana uszczelki szyba/dach, przecieki uszczelki przy drzwiach
 
Cytat:

Napisał rafanaldo7 (Post 3438569)
Ok, a czym to można uszczelnić ?

Taki klej/masa uszczelniająca ? --->[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:

Bump: Dodaje też fotki.
FOT 1 - przeciek jest w miejscu łączenia tych uszczelek (spod tej nachodzącej uzsczelki na drugą)
FOT 2 - przedstawia rozszczelnienie, które jest pewnie winowajcą przecieku.

Aczkolwiek tak jak pisałem wyżej, wolałbym wymieniać całość (u kogoś to się zajmuję szybami/uszczelkami, albo jakimś serwisie cabrio), tylko chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat czy warto to zrobić, czy nie wkopię się jeszcze bardziej z tą wymianą.






Czy wymienił Pan ta uszczelkę, albo znalazł inny sposób? Mam taki sam problem 🥲


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.