Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Pre-Collision Assist zasada działania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331678)

Krzak1 02-11-2022 10:10

Pre-Collision Assist zasada działania.
 
Witam

Chciałem dopytać jak powinien zachowywać się system Pre Collision Assist

Udało mi się wyposażyć samochód w ACC z Pre Collision. O ile tempomat działa, przyspiesza, hamuje itp. to nie mogę rozgryźć działania tego drugiego.
Podczas jazdy za innym samochodem bez włączonego tempomatu na garach pojawia się ikonka drugiego samochodu, w miarę zbliżania się do samochodu pojawiają się żółte kreski aż do czerwonej (nie mam HUDa), natomiast w momencie pojawienia się czerwonej kreski nie pojawia się żaden alarm dźwiękowy, nie migają zegary, w zasadzie nie pojawia się nic co by świadczyło o tym ze Pre Collision się uruchamia. W zegarach opcja włączona i ustawiona czułość na Wysoka.
W mieście na środku drogi są poustawiane wysepki dla pieszych oraz zaparkowane obok chodnika samochody, np toyota Yaris przy pokonywaniu takiej „szykany” od razu piszczy bo myśli ze wjadę w zaparkowany samochód, kolegi Vitara to nawet potrafi zahamować a tutaj w Fordzie nie dzieje się nic.

sabaciontko 02-11-2022 10:22

Odp: Pre-Collision Assist zasada działania.
 
Licznik nie błyska ?

Krzak1 02-11-2022 10:43

Odp: Pre-Collision Assist zasada działania.
 
Nie, licznik nie błyska, pojawiają się tylko kreski żółte na liczniku między samochodzikami, a jak się za bardzo zbliżę do samochodu to tylko robi się kreska czerwona i nic więcej.

sabaciontko 02-11-2022 11:12

Odp: Pre-Collision Assist zasada działania.
 
U mnie też rzadko błyska , za to jak jeździ moja żona to 2x dziennie. Może jeździsz za spokojnie ? U mnie na liczniku pojawia się na dole czerwona mała ikonka z rysunkiem zderzającego się auta , zanim licznik i HUD zacznie błyskać. Pokaż jakie moduły aktywowałeś po montażu ACC, może tam jest błąd.

Hansolo 02-11-2022 11:55

Odp: Pre-Collision Assist zasada działania.
 
Jak odległość pomiędzy pojazdami szybko się zmniejsza to licznik błyska cały na czerwono, ale jakie są tego progi nie wykombinowałem. Czasem wydaje mi się że jak noga jest chociażby lekko na hamulcu to system działa później. Często przy wyprzedzaniu działa jak szybko zbliżam się do auta poprzedzającego i rozpoczynam manewr.

Krzak1 03-11-2022 10:23

Odp: Pre-Collision Assist zasada działania.
 
Wszystko już wiem, po prostu za mało agresywnie to chciałem sprawdzać. Ale dzisiaj już mi się udało 2x wywołać alarm, wiec wszystko działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.