Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [Grand C-MAX 2010-2015] Falujące obroty silnika i dławienie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331285)

Gracjanmm 06-10-2022 19:41

Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
Witam.
Jestem nowym posiadaczem Forda Grand C-Max z silnikiem benzynowym 1.6 Ti, 125km. Problem polega na tym, że falują obroty około 1200 obrotów na biegu jałowym, przy dodawaniu gazu auto dławi się oraz czuć zapach benzyny. Od czego zacząć, aby określić co jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc 😁

MIREKTERAZPOLSKA 07-10-2022 14:09

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
od podania przebiegu i co było ostatnio robione

Gracjanmm 07-10-2022 17:54

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
Przebieg 175 tyś km, dopiero co sprowadzony z dojczów więc szczerze nie mam pojęcia co tam było grzebane ;/

Andrzejczech 08-11-2022 16:24

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
Witam mam podobny problem tylko 1,6 tdci auto kopci i dławi się przy dodawaniu gazu wtryski wymienione dalej to samo jak ściągnę przewód od powrotu wtedy wchodzi na obroty dobrze i nie kopci na tym powrocie jest zaworek w trujniku który też wymieniłem cały przewód paliwowy i dalej to samo już nie mam pomysłu co może być ,

Vultar 08-11-2022 18:55

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powrót z wtrysków w ten trójnik masz wpięty w dolny (biały) czy górny (czarny)?

Andrzejczech 11-11-2022 13:43

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3431576)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powrót z wtrysków w ten trójnik masz wpięty w dolny (biały) czy górny (czarny)?

Jest wpięty w biały dolny inaczej się nie da tak profilowane są przewody. Jak odepne wtedy silnik dobrze chodzi ,miałeś taki problem u siebie ?

Bump:
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3431576)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powrót z wtrysków w ten trójnik masz wpięty w dolny (biały) czy górny (czarny)?

Jest wpięty w biały dolny inaczej się nie da tak profilowane są przewody. Jak odepne wtedy silnik dobrze chodzi ,miałeś taki problem u siebie ?

Kafar1986 19-11-2022 21:42

Odp: Falujące obroty silnika i dławienie silnika
 
Witam. Objawy miałem takie same i wymiana przepustnicy załatwiła sprawę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.