Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Błąd podczas programowania BCMii / Nie można odczytać DTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329974)

sebafrankie 16-07-2022 21:44

Błąd podczas programowania BCMii / Nie można odczytać DTC
 
2 załącznik(i)
Dobry wieczór forumowicze,

chciałem w swoim fordzie focusie MK3 zaprogramować autoryglowanie po ruszeniu, niestety w trakcie zapisu wystąpił błąd. Zastosowany interfejs - kabel, Nevico ELM327m, forscan 2.3.47.

Początkowo forscana wykorzystywałem wyłącznie do podglądu i kasowania błędów (montowana była instalacja gazowa w aucie i na starcie trochę błędów było), później pomyślałem o zakodowaniu dodatkowych funkcji, w sumie właśnie tylko ryglowania drzwi po ruszeniu. Wcześniej bezproblemowo kodowałem vcds'em skodę rapid, więc uznałem, że tutaj też sobie poradzę (nie ukrywam, że wiedzę opieram wyłącznie na poradnikach/filmach w internecie).

Problemy pojawiły się już na wstępie - otrzymałem ostrzeżenie "nie można zidentyfikować pojazdu" (zdjęcie w załączniku). W jakiś sposób omijałem ten krok (niewpisanie wartości lub kliknięcie anuluj powodowało brak możliwości połączenia z samochodem). Wtedy bez problemu podglądałem błędy, kasowałem je oraz mogłem wejść w ustawienia BCMii. Zedytowałem interesującą mnie opcję, a podczas zapisu pojawiły się błędy w blokach... Samochód działał normalnie, więc stwierdziłem, że to nie dla mnie i odpuściłem temat. Problem wrócił na dniach, gdy chciałem skasować błąd świateł mijania (inna historia) i okazało się, że nie jestem w stanie odczytać błędów DTC. Próbowałem na 3 urządzeniach i profesjonalnym komputerze diagnostycznym w serwisie samochodowym.

I tu zwracam się się z prośbą o pomoc do forumowiczów - w jaki sposób mogę to naprawić? Czy wystarczy wgrać backup? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy powinienem rozwiązać problem z identyfikacją pojazdu (wprowadzić numer "factory PCM" z np. naklejki na sterowniku? Szukam informacji w internecie, jednak problem jest tak rozległy, że nie wiem już w którą stronę patrzeć, a chciałbym rozwiązać problem i już więcej nie pchać w to rąk ;). Ewentualnie może jest ktoś Olsztyna, bliższych bądź dalszych okolic, kto mógłby wspomóc?

Antej 16-07-2022 21:49

Odp: Błąd podczas programowania BCMii / Nie można odczytać DTC
 
Jak PCM nie odzywa się to nie puści dalej Forscanem.

Chociaż ze zdjęć wygląda że puszcza dalej, a winny może być kabel

W całym tym nieszczęściu jest nadzieja, w Olsztynie kilka UCDSow akurat jest na forum.

sebafrankie 17-07-2022 11:57

Odp: Błąd podczas programowania BCMii / Nie można odczytać DTC
 
Problem został rozwiązany - główną przyczyną okazał się sterownik gazu.

Dzięki serdeczne @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za poświęcony czas, pomoc i wiele porad!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.