Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329676)

focus-morag 28-06-2022 20:45

Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Witam
Chciałbym do swojego mondeo mk5 dołożyć nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa dla pasażerów siedzących z tylu.Posiadam wersje titanium.Czy do tej operacji wystarczy dokupić pasy×2 oraz napinacze×2 ,następnie podpiąć sie pod wtyczkę i aktywować w ustawieniach?Czy trzeba zmienić wiązke podłogi oraz sterownik airbagów?
Proszę o info ewentualnie jakiś schemat.
Ogarnąlem przetwornice 230v i grzana tylna kanapę to myślę,że i z tym sobie poradzę
Z góry dziekuje za pomoc

tedi_k 28-06-2022 22:27

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Cytat:

Napisał focus-morag (Post 3415795)
...
Chciałbym do swojego mondeo mk5 dołożyć nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa ...

Miałem komplet takich pasów do Edge'a (sprzedałem jednemu z Kolegów z forum...). Miały inne mocowania do podłogi i wymagały innych boczków bagażnika (w tej części co osłania nadkole i przykrywa dół pasa). Trzeba by było popatrzeć jak to wygląda w MK5.
Sterownik airbag się konfiguruje pod te pasy - nie trzeba go wymieniać.
Natomiast wiązka podłogi i pod kanapą z oczywistych względów jest inna, bo dochodzą przewody "odpalania" generatorów gazów dla obu klamr tych pasów.

focus-morag 29-06-2022 06:27

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Dziękuje za odpowiedź.
Mój szwagier ma mondeo właśnie z pasami pompowanymi,więc muszę popatrzeć jak to u niego jest i porównać z moim Mondeo.Trzeba zobaczyć,czy wiązka podłogi u mnie wyposażona jest we wtyczkę do airbagu,jak jest z tą tapicerka i mocowaniami ,tak jak opisałeś.Za 2 tygodnie będę wiedział więcej.Jeśli jest to wykonalne to chciałbym to mieć.pozdrawiam

Bump:

focus-morag 29-06-2022 21:34

A,więc już wszystko jest jasne
Mój mondeo titanium jest wyposażony w instalacje podłogową pod te pasy(wtyczka przy isofixie po prawej stronie za siedziskiem pasazera jest na 8 pinów,czyli taka,która obsługuje pompowane pasy.Do kompletu trzeba dokupić jeszcze osłony dolnego nadkola,gdyz pas zwykly do podłogi montowany jest na 1 srube,natomiast pas pompowany na 2,tak jak Kolega tedi_k wyżej nadmienił.Reszta tzn mocowanie górne zwijacza pasa pasuje
Teraz moje pytanie jest takie,czy ktoś w woj warmińsko-mazurskim lub w Trójmieście mi to zaprogramuje zeby działało?Montaz techniczny jest banalnie prosty ale programowanie przy poduszkach chce powierzyć profesjonaliscie.

Czy mógłby mi ktoś podać nr części nakładek plastikowych nadkola te wewnętrzne do mondeo kombi w wersji z pompowanymi pasami bezpieczeństwa?Ze zwyklymi pasami są inne a z pompowanymi inne.prosze o pomoc

tedi_k 29-06-2022 22:15

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Cytat:

Napisał focus-morag (Post 3415903)
...nr części nakładek plastikowych nadkola te wewnętrzne do mondeo kombi w wersji z pompowanymi pasami bezpieczeństwa?...

Podaję w wersji dla CZARNYCH PLASTIKÓW w wersji 20.07.2016->:

Lewa strona - FINIS 2055645, P/N DS73-F31017-DN35B8;
Prawa strona - FINIS 2055634, P/N DS73-F31016-DN35B8.

focus-morag 30-06-2022 08:08

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Bardzo dziękuję tedi_k .Ostatnie pytanie do Ciebie.Myślisz ,że doprogramowanie tych pompowanych pasów jest wykonalne?Instalacja jest na 8 pinów w samochodzie i te piny idą do sterownika airbagu pod konsolę środkową.W zasadzie sterownik jest ten sam,tylko,czy ktoś no ASO mi to doprogramuje
Z góry dziekuje za odpowiedz

zenq 30-06-2022 08:24

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
szukaj kogos z UCDSem, sterowniki poduszek są konfigurowalne, powinien przyjąć kodowanie pod tylne pasy.

tedi_k 30-06-2022 09:40

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Cytat:

Napisał focus-morag (Post 3415926)
...czy ktoś no ASO mi to doprogramuje
...

ASO tego NIE ZROBI. No chyba, że diagnosta z ASO, "prywatnie", UCDSem...

focus-morag 02-07-2022 11:05

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
1 załącznik(i)
tedi_k ,w zasadzie to masz racje ,będę musiał kogoś złapać na forum kto mi to dopisze czy tam aktywuje.Najpierw graty muszą dojść, i po urlopie się tym zajmę. Auta wyposażone w te pasy posiadają naklejki ostrzegawcze we wnękach drzwi ,ciekawe czy w ASO mozna takowe zamówić, ale myślę,że tak bo jak jest kolizja i malowanie to naklejki ostrzegawcze powinno się przykleić ponownie.U szwagra wyglada to tak

Matych 02-07-2022 11:40

Odp: Doposażenie w pompowane pasy bezpieczeństwa z tyłu
 
Cytat:

Napisał focus-morag (Post 3416075)
ale myślę,że tak bo jak jest kolizja i malowanie to naklejki ostrzegawcze powinno się przykleić ponownie.

Tak na pewno już się rozpedzają w każdym ASO.A jak chcesz być taki święty co do szczegółów to pamiętaj też żeby napisać do fabryki o zmianę specyfikacji do VIN bo jakby się zdażyło tym pasom kiedyś odpalić to może się ubezpieczyciel zdziwić i różnie zareagować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.