Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328324)

Drunkgravity 13-04-2022 17:40

Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
Cześć piszę do was bo szukam pomocy
Focus 1.6TDCI 95 KM zaniemógł i nie odpala , po przekręceniu kluczyka gasną światła i panel klimatyzacji i to byłoby na tyle.Z kabli odpala bez problemu.
Pierwsza diagnoza -leciwy akumulator, przemierzony niby jeszcze nie jest źle ale może to jego wina, podładowałem prostownikiem, nic się nie zmieniło.Wymieniłem na nowy Exide EFB 75AH 730A ale nie pomogło, ma ktoś jakieś pomysły?
Niestety w Poznaniu nie znam mechaników i nie bardzo wiem co dalej.
Ps.autokorekta w tytule posta zmieniła nie cyka na nie czuła.

Antej 13-04-2022 17:49

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
Cytat:

Napisał Drunkgravity (Post 3406153)
Z kabli odpala bez problemu

czyli prądu brak
skoro nowy aku nie daje rady, to słaby aku, albo klema urwana

Drunkgravity 13-04-2022 18:00

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
1 załącznik(i)
Pomijając opcje słabego Aku bo nie mam możliwości sprawdzenia ani podładowania,urwana klema gdzie najczęściej dochodzi do uszkodzeń? Przewód po chwilisie chowa a dalszy dostęp jest utrudniony innymi elementami pod maską

Antej 13-04-2022 18:04

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
obejrzyj klemę minusową i przewód do kielicha

Drunkgravity 13-04-2022 18:17

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
1 załącznik(i)
Klema minusowa wygląd ok wg mnie

Antej 13-04-2022 18:21

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
Gdzie przykładasz kable rozruchowe?

Nie ma opcji,że auto odpala z kabli, a z aku nie chce.
Jak zapinasz na klemie plusowej i na bolcu w kielichu to zostaje tylko aku lub odcinek od klemy minusowej do kielicha (a nie wygląda źle)

Drunkgravity 13-04-2022 18:24

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
Kable rozruchowe były przyłożone do bieguna dodatniego aku I do drugiego końca kabla tj bolca do którego jest przykręcony od bieguna ujemnego ty chyba nazywasz to kielichem

Antej 13-04-2022 18:27

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
na zdjęciu widać bolec przykręcony do kielicha, to jest fabryczny punkt do podpinania kabli, czyli robiłeś to poprawnie.

To zostaje tylko aku i przewód od minusa do kielicha (końcówka przewodu jest zielona i to może być potencjalne miejsce braku styku), wypadałoby użyć jakiegoś grubszego w ramach "testu" do rozruchu (ostatecznie jeden kabel rozruchowy od minusa do kielicha).

Klema jest dobrze dokręcona do aku?

Drunkgravity 13-04-2022 18:27

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
Odnośnie słabego Aku jedyną opcją pomiaru jaką mam to menu diagnostyczne foki (to w którym można sprawdzić zegary kontroli itd) pokazuje tam napięcie 12.1 V

tomi002 13-04-2022 21:23

Odp: Nie kręci, nie czuła,nie odpala z akumulatora
 
To odpal go z kabli podłączonych bezpośrednio do klem akumulatora. Sprawdzisz kable.
Druga rzecz. Pożycz akumulator od gościa od którego odpalasz na kable. On musi mieć sprawny akumulator. Podłącz jego akumulator u siebie i spróbuj odpalić.
Trzecia rzecz. Weź swój akumulator i podjedź do sklepu sprzedającego akumulatory. Niech ci go sprawdzą testerem. Będziesz wiedział czy masz sprawny akumulator.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.