Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327583)

kajfux 08-03-2022 17:16

Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Przed wczoraj zauważyłem że kontrolki i zegary w moim Fusionie 1,4 16v zaczęły się dziwnie zachowywać.
Przed tym włączałem zapłon, kontrolki gasły, oprócz oczywiście kontrolki oleju i silnka, odpalałem, wtedy one też gasły obrotomierz i wskaźnik paliwa działały od razu.
Teraz po odpaleniu włącza się ponownie kontrolka poduszek, i ta symbolizująca koło zębate z wykrzyknikiem, po około dwóch sekundach gasną i dopiero wtedy zaczyna działać obrotomierz i wskaźnik paliwa.
Czy ktoś z forumowiczów spodkał się z czymś takim, co to może być.
Dodam jeszcze że kiedy silnik się rozgrzeje, sytuacja wraca do normy.

Edit: Samochód bez problemu palił od strzała, dziś kręcę i nie chce odpalić, odpalił dopiero po dodaniu gazu. Teraz pali znów od strzała, a dotego dziwne zachowanie kontrolek i zegarów wróciło do normy, kontrolki po odpaleniu nie zapalają się w ogóle, a obrotomierz i wskaźnik paliwa działają odrazu.
Dziwna sprawa, mam nadzieję że to co się działo nie jest zapowiedzią jakiejś awarii.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

ajax68 10-07-2022 18:02

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Witam
Proponuję sprawdzić MASE pod akumulatoerm

zabamix 07-04-2023 20:24

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Ja mam trochę podobnie aczkolwiek...
Jadę gaśnie licznik i świeca wszystkie kontrolki, wyłącza się radio i nawiew.
Czasem nie chce otwierać się z pilota, oo otwarciu manualnie otwiera się tylko drzwi kierowcy. Licznik, radio i nawiew wtedy nie żyje, po przekręceniu kluczyka parę razy zaskakuje i można go odpalić.
Dziwny przypadek ��?

kub112 08-04-2023 07:46

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Może to słynne Fordowskie zimne luty w zegarach ?
Albo słaby akumulator.

zabamix 08-04-2023 10:19

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Wyczyściłem po drodze wszystkie masy od Aku do silnika- łącznie było ich chyba 5. Moimi zdaniem gdyby były zimne luty w zegarach to chyba nie wariował by nawiew radio i centralny?

slawomirro 15-04-2023 08:35

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Cytat:

Napisał zabamix (Post 3451977)
Wyczyściłem po drodze wszystkie masy od Aku do silnika- łącznie było ich chyba 5.

O, ich jest znacznie więcej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Moimi zdaniem gdyby były zimne luty w zegarach to chyba nie wariował by nawiew radio i centralny?
Masa zegarów jest za zegarami. Masa radia jest koło bezpieczników kabiny każda z tych dwóch mas innych urządzeń nie ma wspólnych. Centralny nie ma jednej masy, każde drzwi mają własną masę.

dar78 23-04-2023 11:02

Odp: Dziwne zachowanie kontrolek i zegarów.
 
Miałem podobne zachowanie auta (fusion 2008 1.6 16v). Okazał się uszkodzony wkład stacyjki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.