Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] na zimnym silniku zapala się check (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327004)

luk4204 10-02-2022 22:03

na zimnym silniku zapala się check
 
Witam, podczas kolizji sterownik uległ uszkodzeniu więc zamówiłem 2 zestaw startowy do focus. Auto odpal ma moc lecz na zimnym silniku zapala się check ( blad grzałki sondy rząd 2 bank 1, oraz sonda rząd 2 bank 2 obwód otwarty) ( moduł rolety wlotu powietrza)
Mój ford posiada tylko 2 sondy, czy zna ktoś sposób na wywalenie sond lub schemat gdzie wychodzą wyjścia sond ze sterownika silnika ? Mój ford to focus 2012 1.6 benzyna, na stanie mam sprzęt forscsn pełna licencja, texa, delphi i inne drobne obd

Antej 11-02-2022 06:04

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
Zestaw startowy oznacza PCM i BCM
Wpisałeś swoją konfigurację do BCM?

luk4204 11-02-2022 06:26

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3396537)
Zestaw startowy oznacza PCM i BCM
Wpisałeś swoją konfigurację do BCM?

Zestaw startowy objął Licznik, pompa ABS, PCM, BCM, KLUCZYKI STACYJKA. Licznik został stary, STACYJKI także tylko przełożyłem groty, pompa abs wjechała nowa, PCM i BCM też wymienione. W BCM zmieniłem typ silnika jaki był w starym BCM ale nie mam pewności czy prawidłowy bo był już majster z kompem i nie wiem czy nie pozmieniał mi wcześniej bo był próba wymiany samego sterownika ale nieudana. Czy jest możliwość sprawdzenia konfiguracji jaka powinna być dla mojego VIN ? i jeśli nie zmienię vin w nowym Pcm i bcm koliduje do konfiguracji auta ?

Bump: A i drugie pytanie czy forscan jest w stanie przypisać immo do kluczyka 2 ? Udało mi się zakodować centralny do kluczyka 2 metodą włożyć klucz nr 1 do stacyjki i 4 razy włączyć i wyłączyć zapłon, po tym 2 klucze ratują na centralny zamek lecz tylko nr 1 odpal a 2 wyświetla bald immo.

Antej 11-02-2022 07:10

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
Nie cytuj całych postów

Cytat:

Napisał luk4204 (Post 3396544)
był już majster z kompem i nie wiem czy nie pozmieniał mi wcześniej bo był próba wymiany samego sterownika ale nieudana.

Był, zapłaciłeś, to teraz niech naprawia, bo namieszał.

Cytat:

Napisał luk4204 (Post 3396544)
Czy jest możliwość sprawdzenia konfiguracji jaka powinna być dla mojego VIN

Tak
Cytat:

Napisał luk4204 (Post 3396544)
czy forscan jest w stanie przypisać immo do kluczyka 2

Nie, nie w tym modelu.

Skąd pewność że PCM jest do tego modelu silnika?
Sprawdzałeś to przed zakupem?

Błędy sugerują że dawcą był 1.6 Pb 125KM Ti-VCT z dwoma katalizatorami.

luk4204 11-02-2022 08:44

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
Majster się poddał oddał kasę, możemy jakoś wywalić te sondy ?

Antej 11-02-2022 09:02

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
Temat jest do ogarnięcia, ale nie na zasadzie "pytam o 5 rzeczy", dostaję odpowiedź na jedną.
Mam zgadywać na podstawie doświadczenia i domysłów co było, co zostało włożone, co jest skonfigurowane?

Niech ktoś inny się bawi w takie podchody, albo dajesz komplet informacji, to może ktoś się tym zajmie porządnie.

luk4204 11-02-2022 18:14

Odp: na zimnym silniku zapala się check
 
to więc tak zostało wlozeone PCM, BCM, POMPA ABS, I KLUCZYKI. Skonfigurowałem BCM tak jak stary BCM. Typ silnika na nowym był Sigma 1.6 I4 TI-VCT 125ps, a zmieniłem tak jak na starym czyli 1.6 SIGMA TI-VCT 105PD


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.