Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Zalecany poziom oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325937)

kirk87 10-09-2018 12:24

Poziom oleju na bagnecie
 
Witam. Ktoś się orientuje ile litrów oleju wskazuje bagnet od min do max ?
Widzę że troszkę ubyło i chciałbym to jakoś przeliczyć.
Focus MK2 2009r 1.6 115km.

hindus 10-09-2018 12:34

Odp: Poziom oleju na bagnecie
 
Nawet nie miesiąc temu... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maciekd6 15-09-2020 08:35

Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Witam wszystkich,

Mam forda mk2 FL z 2008 roku z silnikiem 1.8 Duratec.

Kupilem bo rok temu z przebiegiem 146k, wymienilem olej na ford formula, a w tym roku na Castrol Magnatec Fordowski 5w30. Ostatnio robilem trase okolo 600 km, przed trasa sprawdzilem olej (co nie jest takie proste:) ) i byl stan pod druga kreske, po trasie, 150km ekspersowka okolo 140km/h i reszta trasy kolo 100-120km sprawdzilem pownie olej, i o trwogo ledwo ponad dolna kreske. Olej wymienialem 4tys km temu, byl caly czas stan, pytanie co sie stalo. Anagoliczne sytuacje mialem rok temu po wymianie, po kolo 4-5 tys zaczal nagle pic olej bardzo duzo oleju.

Auta nie pilowalem, dwa razy sprawdzalem na zimnym silniku i sprawdzalem drugi odczyt z bagetu to pierwszy nie jest miarodajny.

Silnik idealnie suchy, nie ma zadnych niepokojocych dzwiekow. Przyznam szczerze ze powoli mam dosc bo czy mozliwe zeby auto wzielo ponad 2l oleju na 600 km ? Dymu bialego tez nie ma z rury. Powoli mi sie koncza koncepcje, i ciekawostka, z wlaczonym climatronikiem, auto jest takim mulem ze inne auta mnie wyprzedzaja zero mocy.... Bez klimy inne auto, czy mozliwe zeby klima az tak bardzo obnizala osiagi auta ?

Antej 15-09-2020 08:44

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
lektura obowiazkowa przy tym silnku, ale najpierw wez cos na uspokojenie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zakres na bagnecie to ~1L wiec nie wypił 2L na 600km

konieczko5 15-09-2020 09:05

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Ile czasu czekałeś od zgaszenia silnika do pomiaru?

maciekd6 15-09-2020 09:32

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3281638)
Ile czasu czekałeś od zgaszenia silnika do pomiaru?

Wczoraj wieczorem odstawilem, dzisiaj rano sprawdzalem

maciekd6 15-09-2020 13:54

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3281628)
lektura obowiazkowa przy tym silnku, ale najpierw wez cos na uspokojenie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zakres na bagnecie to ~1L wiec nie wypił 2L na 600km

Chodzi o to jak pisalem, ze to juz druga wymiany i trzyma poziom oleju do 5tys od wymiany pozniej leci w dol.... to mnie zastanawia.

DjLeo 15-09-2020 15:00

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Cytat:

Napisał maciekd6 (Post 3281713)
Chodzi o to jak pisalem, ze to juz druga wymiany i trzyma poziom oleju do 5tys od wymiany pozniej leci w dol.... to mnie zastanawia.

Nie napisałeś jasno, że silnik był sprawdzany od dołu czy wszystko gra. Taka ilość oleju bez żadnego kopcenia, etc. Ciężko mi uwierzyć. U mnie jak kapało spod uszczelki miski to potrafiło w pół roku ledwo pół litra zniknąć z poceniem się. A pod kompa podpięty był?

Marek 15-09-2020 15:40

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
1.8 i szama olej. Klasyka.
Klima- sprężarka do regeneracji.

maciekd6 15-09-2020 17:22

Odp: Poziom oleju 1.8 Duratec
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3281734)
1.8 i szama olej. Klasyka.
Klima- sprężarka do regeneracji.

Klima chodzi, przeglad przeszla i sprawdzona, czy moze ona powodowac az taka utrate mocy auta ?

Bump:
Cytat:

Napisał DjLeo (Post 3281724)
Nie napisałeś jasno, że silnik był sprawdzany od dołu czy wszystko gra. Taka ilość oleju bez żadnego kopcenia, etc. Ciężko mi uwierzyć. U mnie jak kapało spod uszczelki miski to potrafiło w pół roku ledwo pół litra zniknąć z poceniem się. A pod kompa podpięty był?

Sprawdzony od dolu i gory, na dole jedynie male zapocenie przy oringu skrzynki, flansza sie wyrobila i ciut sie poci, no ale to nie silnik :) . Na gorze sucho. Pod kompem czysto zero bledow.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.