Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Wymiana przednich głośników i tweeterów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325900)

PawelDS 20-12-2021 13:28

Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Dzień dobry,

Chciałbym prosić szanownych Forumowiczów o poradę/pomoc. Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany przednich głośników w mojej Fieście mk7 z 2012 roku. Znalazłem w internecie dwie oferty, którymi byłbym zainteresowany:
1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam w związku z nimi pytanie, czy pasowałyby do Fiest mk7 z 2012 roku? Wiem, że musiałbym do nich dokupić dystanse (chyba takie będa ok: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i powinno być ok. Nurtuje mnie jednak kwestia tweeterów. Czy te, które są w podanych ofertach będą się nadawać? Niestety nie znalazłem rozmiarów tych oryginalnych i nie jestem w stanie zweryfikować przydatności ewentualnych nowych tweeterów.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc i fachową poradę :) Pozdrawiam!

konieczko5 23-12-2021 08:10

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Czym to będziesz napędzać? Będziesz wygłuszać drzwi?

PawelDS 23-12-2021 09:42

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Nie za bardzo rozumiem, czym napędzać? W sensie, że te zestawy mogą za bardzo obciążyć zasilanie?
Co do wygłuszania, to czytałem, że to bardzo pomaga. Sam nie mam możliwości żeby to zrobić, a zlecenie specjaliście, to dodatkowe koszty. W takim razie może zakupić tańsze głośniki?
Obecnie mam ten problem, że prawy głośnik buczy/charczy przy niskich tonach. Pewnie trzeba by go wymienić, ale nie ma sensu wymiany jednego. Najlepiej od razu dwa. Można je wymienić bez tweeterów, czy tweetery też za jednym razem?

kln1920 23-12-2021 09:58

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Sam nie masz możliwości? Jak i tak zrzucisz boczki do wymiany głośników, to co za problem wygluszyc? Napędzać to pewnie koledze chodzi o to, czy fabrycznym radiem, czy wzmacniacz dokladasz

PawelDS 23-12-2021 10:11

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Jeżeli chodzi o radio, to nie planowałem wymiany fabrycznego. Na ogół i tak słucham muzyki z połączonego telefonu.
Nie jestem specem od samochodów i zamontowanie głośników i tak komuś bym powierzył. Wolę tego sam nie robić, bo jeszcze coś więcej popsuję... Niestety nie jestem uzdolniony w tym kierunku :/ Musiałbym się zorientować ile wyniosłoby dodatkowo wyciszenie.
Ale co do tych głośników. To może faktycznie wystarczy wymiana samych dolnych, bez tweeterów. A jakie firmy polecacie? Od razu zaznczę, że nie jestem jakimś audiofilem wyłapującym najmniejsze różnice w brzmieniu itd. Bardziej mi chodzi o wymianę tych fabrycznych, które zaczynają szwankować.

kln1920 23-12-2021 10:20

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Nie wiem jak w Fieście, prawdopodobnie głośniki fabryczne mają kondensator robiący za zwrotnicę do tweetera, jak dasz niefabryczne to musisz dołożyć zwrotnicę. Wygłuszenie jest dość drogie, bo czasochłonne. Samemu przy piwku można popołudnie poświęcić :D

konieczko5 23-12-2021 12:19

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Tak, chodziło mi czy to fabryczne budżetowe radio czy jednak coś lepszego. Do kiepskiego radia nie ma sensu zmieniać głośników bo nie będzie efektu <wow>. Wygłuszenie drzwi i zmiana głośników to prosta sprawa (ale dużo czasu zajmuje). Pierwsze drzwi zajęło chyba 6-7 godz. Ostatnie zajęło 3,5 godz. Teraz przyjmij, że za każdą godzinę zapłacisz 200 zł. 3000 zł za samą robotę. A gdzie głośniki i wygłuszenie?

boncio 25-12-2021 16:14

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Nie przesadza kolega? Ja głośniki w 4 drzwiach wymieniałem w sumie 2,5h w aucie ze specyficznymi boczkami, bo tylne były przesuwne i zupełnie inaczej się je demontowało. 6-7h na jedne drzwi to chyba z pełnym wygłuszeniem drzwi i uczeniem się tego.
Jako opcja proponuję wymianę na Fordowskie, niebieskie Sony. Po ok 50zł na allegro. Grają znacznie lepiej niż te papierowe. Tweetery są te same w zestawie Sony.
Poza tym dźwięk poprawi sporo wymiana radia na fabryczne Sony.

kln1920 25-12-2021 17:41

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
Nie no, 6-7h na wygłuszenie wszystkich drzwi i wymianę głośników, może tyle wyjść. Idealnie na sobotni dzień przy piwkach :D

konieczko5 27-12-2021 08:04

Odp: Wymiana przednich głośników i tweeterów
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czytaj co napisałem:
Cytat:

Wygłuszenie drzwi i zmiana głośników to prosta sprawa (ale dużo czasu zajmuje). Pierwsze drzwi zajęło chyba 6-7 godz.
Chyba wiadomo, że te 6-7 godz to zmiana głośników i wygłuszenie drzwi. Z każdymi kolejnymi szło coraz szybciej. Ostatnie zrobiłem w 3,5 godz. (wiedziałem gdzie są zaczepy i że trzeba czasami mocniej pociągnąć, jak układać wiązkę przewodów). Jest duża poprawa dźwięku na tych niebieskich sony (ale z tyłu lepiej dać coś lepszego).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.