Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Zmiana drążka zmiany biegów na pokrętło. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325822)

grubit 17-12-2021 09:36

Zmiana drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
Witajcie
Czy ktoś próbował, czy chociaż interesował się tematem związanym z wymianą atrapy badź całego zderzaka (jeśli byłaby taka potrzeba) w S-maxie ST z 2017r. Chciałbym założyć taki jaki jest w nowych ST. Orientuje się ktoś, czy jest taka opcja w ogóle ?

Druga sprawa to czy istnieje możliwość (bez dużego grzebania, czy przeróbek) zmiany dźwigni zmiany biegów (automat) na pokrętło, które jest w nowszych modelach ?

Pozdrawiam

offieczka 17-12-2021 11:46

Odp: Zmiana zderzaka/atrapy i drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
Cytat:

Napisał grubit (Post 3386058)
czy istnieje możliwość (bez dużego grzebania, czy przeróbek) zmiany dźwigni zmiany biegów (automat) na pokrętło, które jest w nowszych modelach ?

na 90% nie da rady nasze PSy są na dzwigni i cięgnie a pokrętło jest elektryczne i ono steruje elektrycznie wybiera bieg
Domyślam sie że za tym idzie inaczej zbudowana skrzynia jak to sie ma załączać ale mogę sie mylić :(

tedi_k 17-12-2021 17:49

Odp: Zmiana zderzaka/atrapy i drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
Cytat:

Napisał offieczka (Post 3386078)
na 90% nie da rady ...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Na 100% da radę, ale roboty będzie tyle i części będzie tak ciężko dostać, że "pomysł jest od czapy"...

Gałka zmiany przełożeń steruje specjalnym modułem z silniczkiem i linkami, który dopiero przez linki (tak samo jak dźwignia) zmienia przełożenia skrzyni.
Niestety to, ze jest dodatkowy, specjalny moduł komplikuje dość znacznie robotę. Aby z tym modułem się auto "dogadywało" na 100% trzeba wymienić licznik na "poliftowy" oraz pewnie także BCM. O wszystkich plastikach tunelu środkowego już nie wspomnę...

Tak więc modyfikacja raczej skłaniająca do przemyśleń typu "a może by sprzedać stare auto i kupić sobie nowszy model"...:wink:

offieczka 19-12-2021 10:18

Odp: Zmiana drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
tedi to właśnie miałem na myśli że rzeźby będzie co nie miara i skórka za wyprawkę
ale są fanatycy co się na to porwą :)

grubit 19-12-2021 21:24

Odp: Zmiana drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
Dziękuje za odpowiedź.
Oczywiście nie podejmę się takich przeróbek bo faktycznie to totalnie bezsensu ;)

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3386145)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Na 100% da radę, ale roboty będzie tyle i części będzie tak ciężko dostać, że "pomysł jest od czapy"...

Gałka zmiany przełożeń steruje specjalnym modułem z silniczkiem i linkami, który dopiero przez linki (tak samo jak dźwignia) zmienia przełożenia skrzyni.
Niestety to, ze jest dodatkowy, specjalny moduł komplikuje dość znacznie robotę. Aby z tym modułem się auto "dogadywało" na 100% trzeba wymienić licznik na "poliftowy" oraz pewnie także BCM. O wszystkich plastikach tunelu środkowego już nie wspomnę...

Tak więc modyfikacja raczej skłaniająca do przemyśleń typu "a może by sprzedać stare auto i kupić sobie nowszy model"...:wink:

A tak z ciekawości zapytam jak wyglada licznik po liftowy ? Czymś się różni ?

tedi_k 19-12-2021 22:06

Odp: Zmiana drążka zmiany biegów na pokrętło.
 
Cytat:

Napisał grubit (Post 3386567)
...A tak z ciekawości zapytam jak wyglada licznik po liftowy ? Czymś się różni ?

Wygląda tak samo. Różni się sprzętowo i softem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.