Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] awaraia z poziomowaniem świateł ksenonowych. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325411)

Jakub85 10-05-2013 22:07

poziomowanie xenonów zwariowało
 
Witam,
po raz pierwszy zakładam temat więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Jak w temacie mam problem z xenonami, gdy kupiłem maxa rok temu samopoziomowanie nie działało (lub działało a ja nie zwróciłem uwagi), ale przy dobrym ustawieniu lamp było zbędne. Po odpaleniu silnika i włączeniu świateł szły na dół a później do góry, a w czasie jazdy były nieruchome. Jakiś czas temu wymieniałem żarniki i wszystko było dobrze a po paru dniach nagle xenony zaczeły się poziomować w czasie jazdy, z tym że tak jakby nie mogły się ustawić. Są w ciągłym ruchu, nawet przy hamowaniu szukają poziomu. Szukałem na różnych forach i googlowałem, ale bez efektu. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł to czekam na podpowiedzi.

pretorian2 10-05-2013 23:48

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
pada lub jest w agonalnym stanie czujnik poziomowania na wahaczu. Podepnij ELM CONFIG i prawde Ci powie w którym masz zwarcie. Najczęściej dostaje się woda do środka czujnika i gniją ścieżki w środku, robi się zwarcie, raz działa raz nie a czasem podczas jazdy światła latają góra dół. Przerabialem temat więc wiem o czym pisze.

Jakub85 11-05-2013 02:44

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
Dzięki za info, muszę tylko znależć kogoś mądrego w swojej okolicy (szczecin) kto się tym zajmie bo ja niestety nie mam czasu i głowy do elekrtyki.

pretorian2 11-05-2013 06:50

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
jakbyś szukał czujnika to pasują również te poliftowe z focusa oraz np. z VOLVO C30, C70 II, S40 II, V50.

wajcha 11-05-2013 15:08

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
Jak cos to znam jednego goscia co ma volvo v50 mozna bylo by mu wymatowac czujnik on kasy ma to go nie zaboli

Jakub85 11-05-2013 19:03

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
Cytat:

Napisał pretorian2 (Post 2010536)
pada lub jest w agonalnym stanie czujnik poziomowania na wahaczu. Podepnij ELM CONFIG i prawde Ci powie w którym masz zwarcie. Najczęściej dostaje się woda do środka czujnika i gniją ścieżki w środku, robi się zwarcie, raz działa raz nie a czasem podczas jazdy światła latają góra dół. Przerabialem temat więc wiem o czym pisze.

A da rade naprawić bez wymiany, bo szczerze to ciężko dostać gdziekolwiek taki czujnik

Bump: A jest mozliwość wyłączenia przez elm configa samopoziomowania żeby czujnik nie wariował i nie było błędu?

pretorian2 11-05-2013 20:33

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
ELM'em nie wyłączysz tego, możesz spróbować wypiąć wtyczkę z modułu ksenonów, jest szansa, że silniczki nie opuszczą świateł na max, ale wtedy trzeba koniecznie ustawić ręcznie światła na SKP.

czujniki są nie rozbieralne, trze go rozpiłować, żeby się do niego dostać, szkoda tego całego zachodu na kombinowanie, za 150 kupisz czujnik.

Jakub85 11-05-2013 20:43

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
Czujnik od volvo xc90 będzie pasował?

pretorian2 12-05-2013 12:33

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
jeżeli jest 3 pinowy to pewnie zadziała, ale na pewno same ruchome nózki będą w innym kształcie, lepiej kupić dedykowany, odkrecasz stary przykrecasz nowy i działa a nie bawić się w półśrodki.

Jakub85 04-04-2014 17:21

Odp: poziomowanie xenonów zwariowało
 
Witam po przerwie. Jak to bywa po roku ponownie padł mi czujnik na wahaczu z przodu. Kupiłem tym razem od volvo v50 (poprzednio miałem od c-max'a) ale ten czujnik jest montowany inaczej w volvo i działa pod innym kątem, przez co elm configiem nie można zrobić kalibracji xenonów bo widzi błąd. Tak więc z czujnikami od volvo trzeba uważać mimo, że wyglądają identycznie. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.