Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324561)

Przemek18818 08-11-2013 21:09

Resetujące się radio i godzina dlaczego ?
 
Witam.

Mam problem jak w temacie. Radio i godzina się resetuje, co jakiś czas. Nie są to równe odstępy czasu,dzieje się to raz na jakiś czas.
Licznik kilometrów się nie zeruje . Akumulator ma dobre parametry tzn w spoczynku 12,3 , przy zapalonym silniku 14,1-14,3 V. Nie wiem już za bardzo co może być przyczyną.

maciekmisi 09-11-2013 09:51

Odp: Resetujące się radio i godzina dlaczego ?
 
Cóż... Mam tak samo. Problem nie do końca rozwiązany. Przeczyściłem klemy i spryskałem środkiem. Teraz dzieje się to rzadziej, raz na 1-2 mce.

Przemek18818 09-11-2013 13:55

Odp: Resetujące się radio i godzina dlaczego ?
 
Mnie się to zdarzyło teraz a wcześniej to gdzieś ze 3 może 4 mies. temu. Czy jeśli to by było od akumulatora to nie zerowały by się liczniki przebiegu, średniego spalania itd..???

langolier 26-10-2021 21:12

Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Focus 2009 rok benzyna 115KM z tzw. małym wyświetlaczem komputera w zegarach i radiem 6000CD tzw. owalnym.
Co jakiś czas - czasem kilka razy dziennie a czasem kilka miesięcy nic - data resetuje się do daty produkcji (tzn. 2009 roku). Resetują się też parametry widoczne w liczniku (np. ocena przewidywania i prędkości jazdy czy średnie spalanie).
Zaprogramowane stacje w radio się nie resetują. Auto odpala bez problemu nawet po kilku dniach postoju, praktycznie "od strzała".
Nie ma żadnego efektu "wariowania zegarów" (o jakim często się mówi przy okazji "zimnych lutów" ). Nie ma żadnych zakłóceń podczas jazdy - auto normalnie się zachowuje - prócz tego efektu "resetu", który zdaża się często przy wyłączaniu zapłonu. Czasem jest tak, że przy wyłączeniu zapłonu gasną całkiem wszystkie wyświetlacze - także ten w zegarach czy radiowy, które zwykle świecą po włączeniu alarmu (oczywiście także dzieje się reset o którem napisałem wyżej).
FORscan Lite czy FFconfig nie pokazują żadnych błędów.
Czasem mam wrażenie, że całe zamieszanie jest ściśle związane ze stacyjką i zachodzi przy jej włączaniu i wyłączaniu. Rozumiałbym jakby rozruch obniżał napięcie i powodował problemy ale zdaża się to też przy wyłączaniu zapłonu oraz przy rozruchu przy przekręceniu kluczyka do pozycji "II" (bez włączenia rozrusznika). Podkreślam też, że nie mam najmniejszych problemów z rozruchem auta.
Macie jakieś pomysły ?

Mooomin 26-10-2021 22:32

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Akumulator. Miałem tak samo, nie pamiętam tylko czy w Fordzie, czy wcześniej w Mitsubishi. Kręcił, zapalał, ale musiał już mieć problemy z trzymaniem napięcia. Podładuj i sprawdź.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

konieczko5 27-10-2021 11:12

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Po cholerę zakładasz nowy wątek skoro opisujesz problem już tutaj?: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

langolier 27-10-2021 11:13

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Tam nie wszyscy zainteresowani trafią.

langolier 27-10-2021 11:25

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Cytat:

Napisał Mooomin (Post 3376180)
Akumulator. Miałem tak samo, nie pamiętam tylko czy w Fordzie, czy wcześniej w Mitsubishi. Kręcił, zapalał, ale musiał już mieć problemy z trzymaniem napięcia. Podładuj i sprawdź.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Wyciągnę w weekend. W wój z tym roboty z pochylaniem się (chodzi o zabezpieczenia mechaniczne) a plecy bolą [emoji55]

Antej 27-10-2021 11:26

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
zrób ten licznik albo daj do zrobienia,przy okazji klucze bedziesz mial zrobione.

langolier 27-10-2021 11:29

Odp: Dziwne zachowania (resety) wyświetlacza/radia - raczej nie zimne luty
 
Z licznikiem to problem trochę jak z akumulatorem - wyłącza auto z użytkowania. Tu jeszcze gorzej bo muszę od speca wrócić. Kluczyki się robi od ręki.
Zacznę od akumulatora - w jego wieku (ma z 8 lat) i z moim trybem użytkowania i tak mu się to przed zimą należy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.