Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2008-2011] Czy ten lakier jest poprawnie dobrany? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323550)

bartmoz 15-09-2021 17:38

Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Cześć,

Miałem w planie zalakierować małe zarysowanie w moim Fordzie , więc podjechałem do pewnego sklepu lakierniczego we Wrocławiu po lakier. Poprosiłem o dobór koloru, sprzedawca nawet bez sprawdzania tabliczki znamionowej wybrał Moondust silver. Po zwróceniu uwagi,czy to na pewno to stwierdził,że jest w 100% pewien i dobieraj takie już X razy. Mam małe wątpliwości ,czy to poprawny lakier, pomożecie mi to zweryfikować?

Oznaczenie na tabliczce : 03 , VIN:WF0PXXGCDP8K80987

Lakier: Ford Moondust Silver 6 ZJNCWWA , FOCUS: O,O8,S7,6

Przewertowałem google i po wpisaniu tego kodu pojawia się kolor Stardust silver - czy to jest jedno i to samo, czy lakier jest zły?

Dzięki za odpowiedzi i miejcie litość - jestem w tym zielony i to moje pierwsze poprawki lakiernicze :-)

SRS 15-09-2021 17:46

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Cytat:

Napisał bartmoz (Post 3368359)
Oznaczenie na tabliczce : 03 , VIN:WF0PXXGCDP8K80987 Lakier: Ford Moondust Silver 6 ZJNCWWA , FOCUS: O,O8,S7,6

lakier dobrany poprawnie , jedyną wątpliwość może stanowić na ile wypłowiał lakier na aucie i może różnić się minimalnie odcieniem

Antej 15-09-2021 17:48

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Po VIN
Moondust Silver (Metallic)
natomiast dobieranie "na VIN", albo bez patrzenia na stan lakieru to na bank nietrafienie w odcień wypłowienia lakieru.

bartmoz 15-09-2021 19:58

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Dzięki za odpowiedzi, sęk w tym,że lakier różni się dosyć mocno odcieniem, wrzucę jutro zdjęcie porównawcze.

rav 75 16-09-2021 04:42

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Oczekiwanie srebrnego koloru dorobionego "na krechę"...
Wystarczy że ciśnienie zwiększysz lub zmniejszysz (w stosunku do zalecanego) i wyjdzie inny odcień. O pozostałych uwarunkowaniach nawet nie chce mi się pisać,a trochę ich jest. Moja propozycja: nie masz pewności czy umiejętności - oddaj samochód do lakiernika.

kln1920 16-09-2021 06:23

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Srebrny to udręka do malowania, miałem :D Jak chcesz sam dobrać, to pojedź do dobrego zakładu w którym mieszają lakiery, oni mają odpowiednie urządzenie, żeby dobrać i namieszać odpowiedni odcień. Słowo klucz- DOBREGO

Jakoob 24-09-2021 14:03

Odp: Czy ten lakier jest poprawnie dobrany?
 
Srebrny kolor prawie zawsze oznacza konieczność cieniowania sąsiednich elementów. Żeby to wyszło potrzeba nie tylko dobrze dobrać lakier, nie popełnić błędów lakierniczych (tutaj "litość" o którą prosisz - nie wymienię ich :) ) ale i zrobić natrysk próbny na kartoniku lakierniczym. Inaczej będzie widać i to bardzo mocno.

Innymi słowy potrzebujesz blacharni/lakierni gdzie na miejscu mają mieszalnie. Kupowanie nawet przez nich na mieście to prawie gwarantowane pudło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.