Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Hałasujący rozrząd? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322586)

Gniewko81 06-08-2021 21:54

Hałasujący rozrząd?
 
Witam. Mamy Mondka 2.0 tdci 2010, ale przedlift. Coś strasznie zaczęło strzelać od jakiegoś czasu. Jeden mechanik powiedział, że kompresor bo czasem nasilało się jak klimę załączałem (ale nie zawsze). Zacząłem od najprostszej rzeczy czyli pasek i napinacz, ale bez efektu. Wymieniłem kompresor i to samo, dziś przyszła kolej na pompę wspomagania. Żona odpaliła (pierwszy raz od paru dni) i tak jakby ciszej, ale nie mogla skręcić, wiec zgasila, a ja wyjąłem filterek ten który jest w nowych zbiorniczkach (ten też wymieniłem)na płyn i ja zacząłem kręcić no i poszło. Już elegancko jednym palcem się kręci, ale wciąż hałas.Czy możliwe, że się przez te parę sekund przytarła?
Został mi do wymiany w takim razie alternator, ale ktos powiedział, że to rozrząd (niby nakleja jest, że był robiony 30k mil temu, ale taką naklejkę sam mogę sobie przykleić). Było tak , ze halasowalo, a potem cichutko, a następnie znowu. Ktoś ma jakieś wskazówki?

jaksen 07-08-2021 01:34

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Jak nie jesteś w 100% pewny historii auta, to wymiana rozrządu powinna być obligatoryjnie wykonana zaraz po nabyciu auta. Z tego co widzę, to wymieniłeś już sporo elementów, ale dla świętego spokoju, to właśnie od rozrządu powinieneś zacząć ;)

Gniewko81 07-08-2021 08:14

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Auto idzie na sprzedaż, bo inny ford w rodzinie, ale nie sprzedam lipy więc muszę wiedzieć co jest nie tak. Czy można w jakiś sposób" pod domem sprawdzic czy rozrząd byl wymieniany?

rajman 07-08-2021 08:54

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Nie

radkor 08-08-2021 12:44

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Cytat:

Napisał Gniewko81 (Post 3360560)
Został mi do wymiany w takim razie alternator, ale ktos powiedział, że to rozrząd (niby nakleja jest, że był robiony 30k mil temu, ale taką naklejkę sam mogę sobie przykleić). Było tak , ze halasowalo, a potem cichutko, a następnie znowu. Ktoś ma jakieś wskazówki?

Tak, przede wszystkim, kolejnym razem zanim zaczniesz wymieniać na ślepo, zrzuć pasek osprzętu i wtedy słuchaj... Jak będzie dźwięk to znaczy, że z napędu rozrządu (pasek, rolka, napinacz, pompa wody?), jak nie będzie to coś na osprzęcie i dopiero wtedy wymieniaj...

Gniewko81 11-08-2021 23:24

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Jezu sorry. Przez to wszystko zapomniałem, że zanim zacząłem wymieniać to zrzuciłem pasek i cisza. Potem z trytytek zrobiłem pas i każda rolka się kręciła (pomijając napinacz oraz rolkę, bo tak się nie dało z trytytka). Było cichutko, ale ten pasek nie nadawał się do testów bo alternator kręcił, ale za słabo i wywalał kontrolkę na desce no i wspomaganie tez nie dzialalo.

Gniewko81 12-08-2021 17:04

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Właśnie mnie oświeciło, że ten hałas jest tylko na wolnych obrotach. Jak już jest powyżej 1300 to ustaje. Jakieś pomysły?

klocolus 13-08-2021 13:36

Odp: Hałasujący rozrząd?
 
Cytat:

Napisał Gniewko81 (Post 3360560)
niby nakleja jest, że był robiony 30k mil temu

Jaki jest przebieg auta?

Cytat:

Napisał Gniewko81 (Post 3361650)
Właśnie mnie oświeciło, że ten hałas jest tylko na wolnych obrotach. Jak już jest powyżej 1300 to ustaje. Jakieś pomysły?

Masz jeszcze rolkę prowadzacą jak nie zmieniałeś, koło pasowe, alternator (sprzegiełko alternatora) albo napinacz może być fabrycznie uszkodzony. Jak po zdjęciu paska nie było hałasu to musi być to gdzieś w jego układzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.