Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2011-2014] Ile Naprawa Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322283)

Saniluap 27-07-2021 13:51

Ile Naprawa Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem.
 
1 załącznik(i)
Witam, chciałabym się zapytać, czy ktos z was miał podobną usterkę. Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem. Wiecie może ile wynosi koszt takiej naprawy? I czy cały bok będzie trzeba wymienić? Samochód ford focus mk3.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam

kopson 27-07-2021 14:46

Odp: Naprawa
 
Cytat:

Napisał Saniluap (Post 3358379)
... zachaczylam...

Z tego co widzę, to uszkodzony jest przedni zderzak. Zderzaki można naprawiać, ale w tym wypadku, nie wiem czy będzie się dało to zrobić, by efekt był zadowalający. Najpewniej trzeba będzie kupić nowy zderzak i polakierować pod kolor nadwozia. O cenę takiej usługi pytaj w warsztacie lakierniczym. Natomiast sam zderzak (nowy zamiennik) kosztuje ok. 400zł.

Można poszukać części używanych na szrotach lub w internecie , gdzie jest szansa trafić na element pasujący nawet pod kolor swojego auta. I to rozwiązanie wydaje się chyba najlepsze, a już na pewno najtańsze.

P.S. "zachaczyłam" piszemy przez samo "h", nie przez "ch" ;)

Andrzej_K 27-07-2021 14:49

Odp: Naprawa
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3358396)
(...)

P.S. "zachaczyłam" piszemy przez samo "h", nie przez "ch" ;)

Przez 'ch' piszemy np. ***WULGARYZM*** bo wtedy jest dłuższy. g:D

Vultar 27-07-2021 14:52

Odp: Naprawa
 
Sam lakier nie jest jakoś strasznie uszkodzony może wystarczy polerka.
Co do wgniecienia to poszukaj w swojej okolicy firmy która zajmuje się usuwaniem wgnieceń PDR, jest to jeszcze dość mało znany sposób więc poczytaj najpierw opinie albo ktoś z znajomych korzystał już i może polecić jakiś warsztat.

Antej 27-07-2021 15:32

Odp: Naprawa
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kopson (Post 3358396)
Z tego co widzę, to uszkodzony jest przedni zderzak.

Zanim doradzisz coś więcej, przyjrzyj się jeszcze raz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rant błotnika wgnieciony, nie wiem czy "pan wgniotka" to naciągnie.
Jeśli nie podejmie się,
to uszkodzenie jest na tyle nieprzyjemne, że albo klepanie, szpachla, malowanie całego elementu, albo wymiana na nowy.

kopson 27-07-2021 16:42

Odp: Naprawa
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3358416)

Rant błotnika wgnieciony...

masz rację, to błotnik, nie zderzak. Zdjęcie, które zamieściła autorka tematu, nie jest ustawione pionowo (tak jak być powinno), lecz na bok, i stąd moja pomyłka.

Wobec tego zostaje wizyta u blacharza-lakiernika lub szukanie takiego elementu wśród części używanych. Myślę, że jest szansa na znalezienie takiej części nawet pod kolor, o czym pisałem. Warto porównać koszty.

Saniluap 27-07-2021 17:15

Odp: Naprawa
 
Przepraszam za format zdjęcia i wprowadzenie w błąd. Lakier nie jest uszkodzony, oraz są to części oryginalne dlatego myślałam o naprostowaniu uszkodzenia, ponieważ cały czas siedzi mi to w głowie, chociaż w realu nie jest za to zbyt widoczne.
Dzięki za rady, jestem świeża w temacie motoryzacji.
Dzięki również za poprawienie mnie, czasami mi się zdarza jakiś błąd ;)

Vultar 27-07-2021 19:02

Odp: Ile Naprawa Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem.
 
Rozmawiałem z bratem który się tym zajmuje (PDR) i on to wycenił na 150-200zł.
Według mnie jest to najlepsze rozwiązanie.
Tylko on pracuje pod Poznaniem więc musisz kogoś szukać w swojej okolicy.

kopson 27-07-2021 20:37

Odp: Ile Naprawa Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem.
 
Koleżanko Paulino, jeśli Focusa masz bezwypadkowego, bądź też jeśli jesteś estetką, to takie uszkodzenie szczególnie boli. W tym wypadku szpachlowanie i lakierowanie (jeśli nie jest konieczne) nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Ktoś potem zarzuci, że pół auta było"bite". Może warto rozważyć naprawę jak podpowiada kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Generalnie bez wizyty u fachowca się nie obejdzie.

Saniluap 28-07-2021 13:56

Odp: Ile Naprawa Przy pakowaniu niechcący zachaczylam nad kołem.
 
Super, dziękuję wszystkim za pomoc!
Teraz zostalo mi poszukać dobrej firmy, która podejmie się zrobienia PDR, właśnie o takie coś mi chodziło, żeby nie szpachlować samochodu ;)
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.