Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=321118)

klajgus 14-06-2021 19:35

Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
3 załącznik(i)
Witam. .

Czy spotkał się ktoś z was z takim dziwnym zużyciem opon? Opony założyłem na początku maja oczywiście nowiutkie, po krótkim czasie zauważałem, ze dziwnie wyszarpuje brzegi klocków bieżnika tylko na przedniej osi, wiec szybciutko zrobiłem geometrie, jakiejś tragedii nie było ale coś tam poprawili , jednak problem nie ustal , teraz widzę ze bieżnik nie dość, ze ma te wyszarpane części to ma jeszcze taką dziwną chropowatą fakture, normalnie jak bym gdzieś na torze śmigał, ale ja jeżdżę całkiem normalnie i na pewno nie sportowo. Opony to goodyear eagle f1 asymmetric 5 maja około 2 tys przelotu , a mondek 68 tysięcy przebiegu. Podpowie ktoś co robić? zanim opony będą nadawać się na śmietnik?

PS.Prośba do admina, szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem , jak coś przeoczyłem proszę o przerzucenie.

Garbojad 14-06-2021 19:42

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Według mnie wadliwa mieszanka z której wykonano opone

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

klajgus 14-06-2021 19:50

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Tez mi to "lata" po głowie, ale kupiłem komplet, wszystkie cztery ten sam DOT i u tego samego sprzedawcy, i tył wygląda całkowicie normalnie, a przód takie cuda :(

tombalt 14-06-2021 20:30

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
No to panie kolego albo zbieżność, albo jeździsz pan jak szalony w zakrętach...

djanek 14-06-2021 21:14

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Jakie ciśnienie masz?, azot czy powietrze ?
Czy sprawdziłeś na szarpakach wahacze? itp. Może w czasie jazdy geometria rozjeżdża się ?

Ogólnie te opony mają super opinie, wiec należało by wykluczyć wadę technologiczną.

klajgus 14-06-2021 21:28

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Ciśnienie jak producent nakazał, w kołach powietrze, zawiecha jak nowa ale podjadę jeszcze raz na inne szarpaki, co do goodyear eagle f1 asymmetric 5 to kupiłem je świadomie bo w moim poprzednim mondku jako pierwsze ogarniały 275KM nie traciły trakcji na dwójce, i ogólnie fajne były , wiec nawet się nie zastanawiałem co kupić do MK5

rybix 27-11-2023 07:32

Opony Uniroyal Rainsport 5
 
3 załącznik(i)
Po sezonie letnim zauważyłem nienaturalne zużycie opon Uniroyal Rainsport 5. Czy ktoś przerabiał ten model opon. Widać, że są jakieś poszarpane czy pozdzierane - załączam zdjęcia. Proszę o informację czy ktoś też tak miał albo nie miał bo nie wiem czy reklamować.
Dzięki

rybix 29-11-2023 06:39

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Co było powodem takiego zużycia opon?

Bump:
Cytat:

Napisał klajgus (Post 3350076)
Ciśnienie jak producent nakazał, w kołach powietrze, zawiecha jak nowa ale podjadę jeszcze raz na inne szarpaki, co do goodyear eagle f1 asymmetric 5 to kupiłem je świadomie bo w moim poprzednim mondku jako pierwsze ogarniały 275KM nie traciły trakcji na dwójce, i ogólnie fajne były , wiec nawet się nie zastanawiałem co kupić do MK5

Co było powodem takiego zużycia opon?

klocolus 29-11-2023 23:22

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
Teraz "eko" opony zdzierają się i parcieją od samego patrzenia się na nie.

krzysztofSJZ 30-11-2023 11:50

Odp: Dziwne ponad normatywne zużycie nowych opon
 
gdybym nie widział opon tych powyżej goodyear eagle f1 to napisał bym że Uniroyal to taka trochę słaba marka, ale to jak widać to nie marka i cena jest winna, ile te uniroyale maja przebiegu? i jak stare są?

Bump: może to wyważenie winne?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.